Rugby klub Bratislava privítal taliansky tím, ktorý v rámci svojho turné navštívil aj Slovensko.

Zorganizovali sme zápas 10 na 10 s pravidlami pätnástkového rugby a čelili sme veľmi súťaživému tímu. Títo rýchli a dobre zorganizovaní hráči nastúpili proti našej bratislavskej zostave. Bol to náš prvý ozajstný tímový zápas po pandémií korony.

Vďaka posile z Nitry a aj napriek tomu, že niektorí hráči z RKB svoju účasť na poslednú chvíľu odriekli, druhú a tretiu tretinu zápasu sme odohrali naplno.

Prvá tretina zápasu bola pre nás dosť náročná – obrana bola slabá a útok zle zorganizovaný. 6 mesiacov bez zápasov nám ukázal, koľko nás ešte čaká práce, ak sa chceme dostať naspäť do hry.

Sme veľmi vďační našej návšteve zo Stezzana, ktorá bola veľmi férová a podporila nás. Napriek tomu, že sme boli domáci tím, viacerí naši hráči boli v tejto letnej sezóne na dovolenkách. Nemôžeme nespomenúť aj Maoriha, trénera Stezzana, ktorý Richimu pomohol zorganizovať príjemný a zábavný deň plný súperenia.

Tretí polčas strávený s talianskym tímom bol opäť raz výnimočný. Mali sme možnosť vypočuť si lokálne talianske piesne. Takisto sme vďační naším dobrovoľníkom z RKB, ktorí nakúpili potrebné suroviny, pripravili grilovačku, a pomohli aj s najmenej príjemnou časťou dňa – upratovaním areálu po párty.

Tréningu a príprave tohto podujatia sme venovali niekoľko uplynulých týždňov. Naša snaha sa nám vyplatila, čo je veľkou odmenou pre náš klub, ktorý v poslednej dobe bojoval s nepriazňou osudu. Každopádne, we are family, ako spievajú aj Sister Sledge.

Ak by ste si chceli niektorú sobotu prísť zahrať rugby a pogrilovať  v Bratislave, prosím, kontaktujte nás. Sme prístupní všetkým formátom – 15vs15, 12vs12, 10vs10.