Rugby Klub Bratislava vs Rugby Club Piestany - Slovak league
Rugby Klub Bratislava vs Rugby Club Piestany – Slovak league

V nedeľu 27. Juni nás privítal RUC Piešťany na svojom nádhernom ihrisku. Pre teploty, ktoré prekračovali očakávania a úpravy v zostavách na poslednú chvíľu sa oba tímy dohodli, že sa bude hrať na dva 30-minútové polčasy s 10-minútovou prestávkou.

Očakávali sme, že prídeme v plnej zostave, keďže sme mali sľúbenú podporu partnerského tímu. Žiaľ, spoľahlivosť sa v týchto končinách nenosí, takže nás na poslednú chvíľu sme sa dozvedeli, že svoj prísľub nesplnia a podpora sa nedostavila. Aj preto sme museli po väčšinu zápasu hrať 11 proti 12, keďže domáci tréner odmietol vyrovnaný počet hráčov, aby bol zápas férový. Toľko k športovému duchu a mentalite “víťazstvo za každú cenu”, ktorá je skôr pravidlom ako výnimkou a ide proti duchu rugby.

Zostava:

Roj: Landro, Porcaro, Sadcikov, Paquier, Camacho
Útok: Cimetiere, Clarke (C), Washington, Kompas, Surgos, Renard
Trainer: Hyatt-Khan

Po výkope o 14.00 bolo hneď jasné, že pre nedostatok hráčov na oboch stranách budeme svedkami behavej hry. Zvyčajné využitie rojníkov na získavanie metrov a snaha o natiahnutie obrany súpera pomocou centrov a krídel.

Zápas bol príbehom dvoch rozdielnych polčasov. RKB úplne ovládlo prvý polčas troma položeniami, pričom viaceré sa ešte nepodarilo dotiahnuť do zdarného konca. Morálka bola vysoká, no bolo zjavné, že sa otestujú hranice kondičky hráčov pri takých horúčavách a zaskakovaním v obrane.

Obrana bola pomerne silná dokonca aj pri nižšom počte hráčov na ihrisku. Nanešťastie, druhý polčas priniesol zníženie výkonnosti, takže sme prestali zvládať základné veci. Súperi nás prečíslili.

Jeden z domácich hráčov dostal žltú kartu za vysokú skládku, súper sa navyše dopúšťal neustálych porušení pravidiel pri ruckoch a mauloch. Piešťany sa môžu považovať za šťastné, že získali takéto víťazstvo. RKB síce z ihriska odkráčalo bez víťazstva, no s poznatkom, že kľúčovými bodmi pokroku a zlepšenia je lepšia kondička a tréning.

Ako obyčajne, pozápasové ohostenie zo strany domáceho tímu bolo mimoriadne a nadpriemerné a sme zaň vďační.

Konečný výsledok:

PN 28 – RKB 24

Piešťany: Varga 23, Augustín T. 5
RKB: Clarke 10, Paquier 5, Porcaro 5, Cimetiere 4

 

line_up_27_5_2018

 

 

RKB line out throw
RKB line out throw

 

Tabuľka slovenskej ligy:

Tím     GP      GW      GD      GL      SF      SA      P
SBB     5       3       0       2       176     117     18
PN      5       3       0       2       128     171     16
RKB     5       2       0       3       131     155     12
ZA      5       2       0       3       142     134     11