Rugby ragby Bratislava Slovakia

Rugby ragby Bratislava Slovakia

Pictures FB Trnava vs Kosice

Viete, aký je rozdiel medzi zápasom vodného póla a rugbyovým stretnutím Trnava – Košice? Vodní pólisti majú vo svojom bazéne teplejšiu vodu.

V sobotu sa v Trnave odohralo ďalšie kolo najvyššej súťaže. Teplota tesne nad nulou, mrznúci dážď so snehom a studený vietor. Hlboké mláky po celý zápas udržiavali nohy pekne v mokre, zvyšovali riziko utopenia pri ruckoch a testovali odhodlanie hráčov.

Keď sa niekde povie rugby, môžete sa staviť, že RKB bude niekde nablízku. Do Trnavy prišli posilniť extraligové tímy traja hráči – Charlie a Giuseppe Trnavu; Slavo Košice, keďže neprišli s dostatočným počtom hráčov a museli postaviť ešte ďalších 5 zo Žiliny.

Pozitívom bolo, že v zápase nikto len tak nepostával. Všetci sa neustále hýbali. V opačnom prípade totiž okamžite začali mrznúť končatiny.

Samotný zápas mal od začiatku jasný priebeh, keďže Košice neprišli v plnej sile.

Po prvom polčase sa dohodlo, že druhý sa bude hrať len 20 minút, aby sa predišlo zbytočným ochoreniam. Potom, ako sa viacero hráčov odmietlo vrátiť z vyhriatej šatne sa však nekonal vôbec a zápas sa skončil s výsledkom 22-0 pre Trnavu.

Slavo


Do you know the difference between water polo match and rugby match Trnava – Kosice? Water polo players have warmer water in their pool.

Another round of the Slovak highest competition took place on Saturday in Trnava. Temperatures just above zero, freezing rain-snow, cold wind and pool of water deep enough to keep the feet wet for the whole game and increasing the risk of drowning in rucks were testing the commitment to rugby among players.

Also, when you say rugby, you bet RKB is somewhere near. Three players came to Trnava to strenghten the extraleague teams squads – Charlie and Giuseppe for Trnava, Slavo for Kosice as they didn’t have enough players and had to field another 5 from Zilina.

One positive thing – it was a match where no one was ever just standing. Everybody was moving all the time. Any moment standing was immediately felt in form of slowly frozing limbs.

The match itself was quite clear from the beginning due to Kosice not coming in full strenght.

After the first half a deal was made to play only 20 minutes of the second one due to health hazards but after several players failed to come back from the warm dressing room, the game was cut short with score 22-0 for Trnava.

Slavo