Rugby ragby Bratislava Slovakia

Rugby ragby Bratislava Slovakia

Pictures FB Rugby 7s Brno

V našej skupine sme súperili s domácim Brnom-Bystrc, Petrovicami a Slovanom. Samozrejme, nešli sme do Brna súťaž vyhrať, hlavným cieľom bolo dať novým hráčom príležitosť získavať skúsenosti a pocítiť tlak skutočného súťažného zápasu, čo žiadny tréning nedosiahne. Okrem toho je dobré občas opustiť Slovensko, stretnúť nové tváre a stretnúť sa s rugby na rôznych úrovniach.

Veľká pochvala Slavovi, ktorý v toto sobotňajšie popoludnie skóroval našu jedinú päťku a zachránil našu rugbyovú dušu 🙂 Napriek tomu, že sa zotavoval z choroby, prišiel aspoň ako náhradník a poskytol veľkú podporu. Palo, Patrik a ja sme jediní traja hráči, ktorí majú skúsenosti už z minulého ročníka tohto turnaja. Palove schopnosti sa zlepšili, z čoho bude náš tím ťažiť v ďalšom zápase pätnástok. Patrik prišiel až na druhý zápas, keďže sme museli odísť z Bratislavy už 6.10, čo on nestíhal. Takisto, veľký pokrok v porovnaní s vlaňajškom a jednoznačne si zaslúži miesto v základnej zostave pre pätnástky. Mužstvo znova viedol Giuseppe a mal tú česť byť kapitán. Bol veľkou podporou, postaral sa aj o predzápasovú prípravu. Našou jedinou podporou zvonka bol Maxime, ktorý hráva za trnavský rugbyový klub. Veľmi skúsený ragbista bol rozdielovým hráčom a posunul našich mladých správnym smerom. Veľmi si ceníme jeho zapojenie.

Veľká pochvala juniorom RKB. Ani neviem, kde začať, taký dojem na mňa spravili. Arthur využíval svoju rýchlosť a tempo, aby unikol súperom. Samozrejme, mnohí z nich mali vo svojich svaloch viac proteínov, takže priamy fyzický stret bol tvrdý, no on vydržal a udržal si svoju pozíciu počas celého turnaja. Paul skúšal viacero pozícií, hral centra i pilier, zlepšoval sa zápas od zápasu a vyskúšal si realitu európskej súťaže. Takže číslo 8 na zápasoch pätnástky bude mať na chrbte určite tento mladík. Na koniec to najlepšie: Dani, náš najmladší junior, ktorý na turnaji debutoval. Fyzicky veľmi dobre pripravený skladal aj vyspelejších hráčov a v poslednom zápase obetoval sval na svojej ruke. Váhal som s jeho nasadením a predpokladal som, že by mohol začať v roku 2017. Presvedčil ma však (a tlačil na to aj jeho kamarát Paul) a dal som mu príležitosť pridať sa k nám už teraz, po pár mesiacoch tréningu.

Ešte raz vďaka Rugby klubu Brno Bystrc, ktorý nám už druhý rok pripravil vrelé prijatie.

Charlie, tréner


What a lovely tournament in Brno. A big thanks to Tomáš Krejčí who invited the Rugby Klub Bratislava to participate to their famous European Tournament Rugby 7s Brno Bystrc.

In our pool, we have competed against Brno Bystrc, Slovan, and Petrovice. For sure we didn’t go for winning the competition, but for giving to our new players the great opportunity to learn more, to feel the real pressure of a match, which any training could replace. Also, somehow it’s good to get out of Slovakia for a while to get fresh air, see new faces, and meet different levels.

Big up to Slavo who made the only try this Saturday afternoon, saving our rugby soul :). Despite his bad sickness at the beginning of the week, he was able to join us as a sub, who made a great support. Palo, Patrik, and myself are the survivors from the last Tournament in 2015 Brno 7s. Palo improved his rugby skills, which would benefit our squad for the next match rugby XV. Patrik came for the second match, regarding the fact we had to leave Bratislava at 06.10, impossible to him. On the same way, great improvement comparing to one year ago, and totally deserves to be part of the starting squad rugby XV. Giuseppe has been leading once again the squad, taking the honor to represent our team as the captain for this event. Taking care of the warm up with me, he was a good support. Maxime was the only external support, coming from Trnava Rugby Club. For an experienced player, he made the difference on the pitch, and push the youths in the right direction. We appreciate his commitment.

Big up to our Juniors RKB. Where could I start such I was so impressed. Still at the top, Arthur used his speed and fast pace to run over his opponents. For sure some of them had more protein in their biceps, so the direct physical confrontation was a bit tough, but he’s resisted and hold his position during the whole tournament. Paul tried different position, center and prop during this tournament, improving competition after competition, and facing the reality of an European competition. For sure the number 8 for the XV squad will be wearing by this talented junior. And the last for the best: Dani our youngest junior who made his debut at this tournament. Physically ready, he made a great tackles in front of much more mature players, and sacrifice the muscle of his shoulder on the last match. I’ve hesitated to put him into rugby matches, thinking to be more conscious whether he may start in 2017. But being convinced (and pushed by his friend Paul), I gave him the opportunity to compete right now with us, with only few months of rugby, and as a junior.

Thanks once again to the Rugby Club Brno Bystrc, who is so warm welcoming us for the second time for this tournament.

Charlie – trainer
Rugby Bratislava