Every Wednesday, we prepare our bag and try to not forget anything : tooth protection, shoes, clothes. After each session, we bring home our dirty clothes and shoes with pain in the arms and legs. Those feelings we love, the season has restarted with a fantastic atmosphere and spring 2016 seems to be amazing.

RKB made a step forward during this winter, with the new creation a Slovak Rugby 1.league XV, involving RKB, Piestany, and Zilina. Beside this official championship (registration and medical certification is required), the club will be involved in many friendly matches in Budapest (Hungary), Vienna and their three clubs, Krems (Austria), and probably Brno (Czech Republic).

The club and his staff provide full support to beginners  with a simply slogan : The more you train, The more you play. It means anyone, regardless skills and power, will be able to play matches regarding his commitment to the trainings.

Getting more and more members after every sessions, the squad is fully filled for the back line, but we are still looking for forwards, mainly with first and second row. Spread the word and join our friendly community.

Každú stredu máme nachystané svoje tašky a snažíme sa na nič nezabudnúť – chránič na zuby,obuv,dres. Po každom tréningu či zápase prinášame domov špinavé dresy a obuv, cítiac pritom bolesť v rukách a na nohách. Svojím spôsobom ale tieto pocity milujeme. Sezóna začala vo fantastickej atmosfére  a zdá sa, že jar 2016 bude skvelá.

Počas tejto zimy urobilo RKB krok vpred ohľadom novovytvorenej 1.ligy v rugby, zahŕňajúc kluby RKB,Piešťany a Žilinu. Okrem tejto majstrovskej súťaže ( tu je potrebná registrácia hráčov a platné lekárske potvrdenie o spôsobilosti hrať rugby ), klubová činnosť bude zahŕňať aj mnoho priateľských zápasov v Budapešti,Viedni – v jej troch kluboch, rakúskom Kremse a pravdepodobne aj v Brne.

Klub a jeho členovia poskytujú plnú podporu začiatočníkom s jednoduchým sloganom: Čím viac trénuješ, tým viac hráš. To znamená, že hocikto bez ohľadu na zručnosť-šikovnosť, silu , bude môcť hrávať zápasy s prihliadnutím k jeho/jej prístupu k tréningom a účasti na nich.

Mužstvo sa viacmenej postupne kompletizuje, keďže po každom tréningu sa naše rady rozširujú. Zadná línia by bola takmer úplná, ale stále hľadáme hráčov na pozície v prednej línii. Šírte túto myšlienku ďalej a pridajte sa k našej priateľskej komunite.

Stay fit

Charlie – manager

Rugby Bratislava