S veľkou radosťou vám oznamujeme, že organizácia Slovak Rugby League sa stala členom veľkej rodiny Rugby League Europe ako takzvaný ,,observer“ (pozorujúci člen).

Naše dobrodružstvo sa začalo v roku 2020. Rozbeh bol pomalý, usporiadali sme niekoľko malých turnajov v rugby league.

Najväčší problém pre nás bola 2 roky trvajúca pandémia koronavírusu. Kvôli  protipandemickým opatreniam – zákazu stretávania sa, kolektívneho športovania a skupinových podujatí, ako aj strachu z ochorenia sme stratili mnohých hráčov a nábor nových hráčov bol takmer nemožný. To platilo pre nábor mužov, detí aj juniorov.

Dalo by sa povedať, že vznik Slovak Rugby League bol dosť zle načasovaný. Aj v tejto neľahkej dobe sa nám však podarilo spoznať viacerých skvelých ľudí.

V októbri 2022 hral slovenský národný tím Rugby League prvý medzinárodný zápas proti Poľsku.

Pred zápasom sa objavilo mnoho nečakaných udalostí, okolností a problémov. Je malý zázrak, že sa nám tento zápas vôbec podarilo zorganizovať. Veľká vďaka patrí celému organizačnému tímu, rozhodcom a tiež hráčom, ktorí dokázali hrať na medzinárodnej úrovni.

Ďakujeme nášmu rozhodcovi Misovi (Misa), ktorý nám ponúkol svoje služby ako dobrovoľník, bez nároku na odmenu a preplatenie cesty.

Našou prioritou je získavať najmä hráčov v detskej a juniorskej vekovej kategórii. Deti sú budúcnosť slovenského rugby.

Aj vďaka našej snahe o popularizáciiu rugby si mnoho dospelých rugby vyskúšalo, ale vytrvali pri ňom iba máloktorí.

Kvalitní hráči s dobrou technikou a ozajstným zápalom pre rugby začínajú hrať rugby už v detskom veku.

Chceli by sme poďakovať Lukášovi a Jozefovi, trénerom národného tímu, za ich výber juniorov. Lukáš a Jozef sú manažéri Žilina Bears rugby klubu a každý týždeň bojujú o to, aby tréningy v Žiline pokračovali.

Vďaka ich dlhoročným skúsenostiam a prirodzenému trénerskému talentu môže slovenský juniorský rugbyový tím napredovať.

Slovak Rugby League aktívne organizuje aj podujatia pre školy. Snažíme sa zdieľať s deťmi našu vášeň pre rugby a zoznámiť ich s týmto  na Slovensku netradičným športom.

Spolupracujeme so slovenskými, ale aj s anglickými a francúzskymi školami na Slovensku.

Deti rugby baví, lebo je hravé, rýchle a nenáročné na športové vybavenie.

Myslím si, že máme dobrú šancu prilákať niektoré z detí aj na naše tréningy.

Rozcvička Rugby academy – juniori Slovensko

Mužské tímy hrajú zápasy aj v Českej republike, lebo rugby league je tam na omnoho vyššej úrovni.

Sme partneri klubu Rugby League Hodonín, ktorý má nielen vášeň pre rugby, ale aj veľa skúseností.

Veľmi nám vyhovuje deviatkové rugby (rugby 9s) – 9 hráčov na ihrisku nie je ani priveľa, ani primálo, hráči si aktívne zahrajú a zároveň neostáva veľká časť ihriska neobsadená. Takisto je oproti bežnému rugby league (s 13 hráčmi) ľahšie zostaviť tím 9 hráčov.

Vďaka turnaju v Hodoníne sme mali možnosť naučiť sa veľa o organizácii rugbyových turnajov. Videli sme hrať kvalitnych českých hráčov, užili sme si atmosféru turnaja a stretli sme mnoho výnimočných ľudí.

Turnaje v rugby sú pre nás príležitosťou otestovať si našu výkonnosť, nájsť si nových priateľov a spolu prežiť dramatické aj veselé momenty pri športe, ktorý milujeme.

V Bratislave často hosťujeme zahraničné tímy v rámci ich turné po Európe. Je to príležitosť zahrať si  rugby v priateľskej atmosfére a zabávať sa v treťom polčase (pri dobrom jedle a pití), rovnako intenzívne, ako počas samotného zápasu.

Hľadáme partnerov, sponzorov a aj spoluhráčov a amatérske tímy, ktoré by si s nami chceli na Slovensku zahrať rugby.

Ak máte záujem, neváhajte nás kontaktovať!

Kontakt:

Slovak Rugby League

Email SRL

Rugby-SK-01 Rugby-SK-02 Rugby-SK-03 Rugby-SK-04 Rugby-SK-05 Rugby-SK-06 Rugby-SK-07 Rugby-SK-08 Rugby-SK-09 Rugby-SK-10 Rugby-SK-11 Rugby-SK-12 Rugby-SK-13 Rugby-SK-14 Rugby-SK-15 Rugby-SK-16 Rugby-SK-17 Rugby-SK-18 Rugby-SK-19 Rugby-SK-20 Rugby-SK-21 Rugby-SK-22 Rugby-SK-23 Rugby-SK-24 Rugby-SK-25 Rugby-SK-26 Rugby-SK-27
Advertisement