jaco-peyper-photo-feat

Pyká za školácku chybu! Juhoafrický rozhodca Jaco Peyper nebude pískať semifinálový zápas MS v ragby medzi Anglickom a Novým Zélandom, hoci pôvodne bol na zápas nominovaný.

Peyper si za to môže sám. Po štvrťfinále Wales – Francúzsko sa totiž rozhodca vyfotil s fanúšikmi Walesu a fotografiu umiestnil na sociálnu sieť. Navyše, na fotke Peyper vystrčil lakeť, čím naznačil kľúčový moment zápasu, keď po faule lakťom vylúčil Francúza Sébastiena Vahaamahinu. A práve po vylúčení Wales otočil zápas z 10:19 na 20:19.

“Tá fotka je šokujúca,” reagoval viceprezident francúzskej ragbyovej únie Serge Simon. Kým tréner Walesu Warren Gatland vyhlásil, že celá kontroverzia okolo fotky je robenie ťavy z komára, Francúzi fotku vnímajú ako zosmiešnenie Sébastiena Vahaamahinu a Svetová ragbyová únia začala fotografiu vyšetrovať.

“Jaco Peyper uznal, že jeho správanie bolo nevhodné a ospravedlnil sa,” stojí vo vyjadrení šéfov svetového ragby. Semifinále to ale Juhoafričanovi nezachránilo a zápas Anglicko – Nový Zéland preberie Nigel Owensz Walesu.