Ragbisti sa zapísali do knihy rekordov: Neuveríte, kde a v akých podmienkach odohrali zápas

To to ešte nebolo! Ragby na najvyššej hore sveta si zaslúži nielen zápis ho knihy rekordov, ale aj obfovské uznanie, keďže išlo o charitatívny zápas na podporu znevýhodnených a zdravotne postihnutých detí a mládeže.

Celú bláznivú akciu zorganizovali, zaplatili a odohrali súčasné i bývalé najväčšie hviezdy tohto športu z Britských ostrovov.

Zápis do chýrnej knihy rekordov sa zrodil preto, že to bol zápas v najvyššej nadmorskej výške. Skupina sa s pomocou miestnych Šerpov dostala do základného tábora Everestu a odtiaľ na blízky ľadovec, kde si museli najskôr pripraviť hraciu plochu s presnými rozmermi pre ragby, aby sa ich výkon dostal do Guinessovej knihy!

Už za výkon pri vytyčovaní hracej plochy si zaslúžia uznanie a obdiv. Pri každom kroku museli lapať po vzduchu, keďže, ako je známe, hladina kyslíka sa v tejto nadmorskej výške odhaduje na sotva 40 percent. „Nie je tu žiaden vzduch, ale zvládli sme to,“ sotva zo seba dostal jeden z odvážnych ragbistov Matt Mitchell s tým, že deťom to prinesie množstvo peňazí.

Ragbisti sa zapísali do knihy rekordov: Neuveríte, kde a v akých podmienkach odohrali zápas

https://www.cas.sk/clanok/835812/ragbisti-sa-zapisali-do-knihy-rekordov-neuverite-kde-a-v-akych-podmienkach-odohrali-zapas/