Bolo pre nás skutočným potešením hostiť zahraničný klub, zvlášť z Anglicka.

Rugby Klub Bratislava 33 - 68 Salcombe RFC England - Rugby Tour

Bol to zároveň náš prvý domáci zápas na jar 2019 ako aj náš prvý zápas opäť v čierno-zelenom, keďže sa nezúčastňujeme na žiadnej pravidelnej súťaži. Aby sme sa v budúcnosti mohli do nejakej ligy prihlásiť, potrebujeme lepšie trénovať a získať nové tváre.

Briti sa dostavili v kostýmoch, predstavujúcich rôzne filmové a pop-kultúrne postavy (Freddy Mercury, Neil Armstrong…), takže o dobrú náladu bolo postarané už pred zápasom.

Prvý polčas bol celkom vyrovnaný, s množstvom položení vďaka rýchlej hre. Zápas bol zábavný, hoci sme pre nedostatok hráčov museli hrať 13 na 13, so zmenšenými lineoutami a simulovaným mlynom z bezpečnostných dôvodov.

Druhý polčas sme si rozdelili na 2×20 minút, keďže jar ukázala svoju slnečnú tvár a neustále šprinty si začali vyberať svoju daň.

Zopár nevydarených kopov dalo príležitosť Salcombe, aby prechádzali do protiútoku cez diery v obrane.

Zápas sa niesol v skutočne priateľskej atmosfére, dlho si budeme pamätať aj tretí polčas a opekačku po zápase. Ako obvykle, Briti vedia ako osláviť zápas a o zábavu nebola núdza. ALe čo sa deje počas tretieho polčasu v RKB, zostáva v RKB.

RKB zostava:
Palo, Giuseppe, Giacomo, Alvaro, Julius, Jonathan, Robin, Richy, Slavo, Charlie (c), Tom

Rozhodca: Andrej

Tréner : Zulf from Ztupava
Vďaka všetkým za účasť. Škoda, že hoci sme tento zápas oznámili dlho dopredu na dátum, keď nebolo nič na pláne, neočakávane sa objavili dve stretnutia, takže sme stratili potenciálnu podporu. Môj osobný názor je, že kalendár je príliš nestabilný.

Na tréningoch RKB sa objavuje zopár nových tvárí. Veríme, že už čoskoro posilnia náš zápasový tím a že sa budúci rok za istých podmienok, ktoré by uľahčili situáciu hráčom a predovšetkým manažérom, budeme môcť vrátiť do slovenskej ligy.

Rugby Klub Bratislava 33 - 68 Salcombe RFC England - Rugby Tour 01

Rugby Klub Bratislava 33 - 68 Salcombe RFC England - Rugby Tour 02

Rugby Klub Bratislava 33 - 68 Salcombe RFC England - Rugby Tour 03