Julius, flanker at the Rugby Klub Bratislava, taken by three Zilina players
Julius, flanker at the Rugby Klub Bratislava, taken by three Zilina players
Tím GP GW GD GL SF SA P
Slovan 5 3 0 2 176 117 18
RKB 6 3 0 3 144 165 16
Piestany 5 3 0 2 128 171 16
Zilina 6 2 0 4 152 147 12

(Sk)

“Som veľmi rád, že som skóroval cez mozzarellu, aj keď som bol na začiatku troška rozčarovaný neférovým prístupom Žiliny. Príliš veľa ofsajdov,”potápanie”, držanie lopty-šišky bez penalizácie. Skvelé, že sme zvíťazili.”-Giusseppe , hráč RKB.

Ale ináč bola hra tvrdá a férová, skutočne , niekoľko hlúpych ofsajdov robilo ťažším lepšie rozohrať,rozšíriť hru a mohli sme žiadať prísnejšie penalty smerom k Žiline.Atmosféra bola dobrá a hra aj celkom pobavila.

Tesne víťazstvo preto teší ešte viac, majúc jasnú víziu bodovať na postoch keď sme mohli.

Mali sme jedno škaredé zranenie u Giacoma, stúpol do jamy a potom štyri ďalšie menšie zranenia z nich vyšli malé problémy s pravidelnou chodzou na ďalší deň, samozrejme aj ja ,spätne sa posúvajúc na brániacej pozícii, keď som nešťastne stúpol tiež do jamy. Dúfame, že sa to už nezopakuje, keďže sa podobné čiastočné zranenia prihodili aj na žilinskej strane, Čo je potom zdrojom nepotrebnej bolesti.

Treba vyzdvihnúť naších nováčikov a ich skvelý debut: Gwennael, Jano a Filip.
S najväčšou pravdepodobnosťou sa šampionát skončí tak, ako boli doterajšie pozície, pretože Piešťany asi ťažko prekonajú Slovan.

Bola to naozaj sezóna plná výziev a šťastne sme ju uzatvorili, aby sme v septembri 2018 otvorili novú a prekročili hranice.”

(Eng)

“I am pleased to score through a mozzarella move, however being pretty annoyed with unclear gameplay from Zilina. Too many people offside, diving, holding the ball, and not being penalized. Great we catch the victory.”

Giuseppe, RKB player

“The game was tough but fair, Indeed, couple of silly offside made the game hard to deploy and we could request stricter penalties towards Zilina. The atmosphere was good, and gameplay pretty entertaining.

Winning to a close score makes the taste even better, having the clear vision to take points in front of the posts when we could.

We had one strong bad injury with Giacomo down, stepping into a hole, and four another light injuries causing troubles to walk properly the next day, including me – walking back to a defensing position when I stepped unluckily into a hole. We wish this situation not happening again, as we believe also Zilina squad got injured or partially injured, and source of unnecessary pain.

Great mention to our new faces who made great debuts: Gwennael, Jano, Filip.

Possibly, the championship would end as the positions are, cause hard to believe Slovan and Piestany would compete.

It was a very challenging season, and happy to close this chapter, to open a new one in September 2018 with new project, cross borders.”

Charlie