Group picture Rugby Klub Bratislava - Rugby Club Birkenhead
Group picture Rugby Klub Bratislava – Rugby Club Birkenhead

RKB v sobotu 12. mája 2018 privítal na svojom ihrisku britský tím Birkenhead. Ten nastúpil so širokým a úplným kádrom, takže hneď bolo jasné, že to bude jeden z najťažších prípravných zápasov pre RKB a skutočne to tak bolo.

V prvom polčase boli hostia jednoznačne lepší. Birkenhead mal pevnú obranu, dobrú organizáciu útoku, trestal všetky chyby domácich a väčšina minutých skládok sa končila položením. Teploty vonku počas zápasu dosahovali 30 stupňov a súper sa často pýtal, či je takéto počasie v tomto čase normálne. Ukázalo sa, že široký káder v tento horúci a krásny deň na rugby sa vyplatil.

Druhý polčas už bol vyrovnanejší a ku koncu zápasu bol RKB schopný dokonca viackrát skórovať napriek nedostatku striedajúcich hráčov. Vyslúžili sme si tak uznannie od súpera, ktorých príjemne prekvapila úroveň, akú môže dosiahnuť lokálny klub.

Konečné skóre je síce obrovské, no nepodstatné, keďže skúsenosti, ktoré mohli účastníci načerpať, sú neoceniteľné. Pozápasové oslavy a tretí polčas sa vydarili. Poháre boli viac ako dopoly plné.

Konečné skóre: RKB 26 – 102 Birkenhead

Najlepšie momenty

Celý zápas

Zostava:

Roj: Konstantin, Palo, Paul, Giuseppe, Evzi, veľký Maxime, Oriol, Rich SK

Útok: Tom, Charlie, Slavo, Julius, Martin, malý Maxime,

Tréneri: Zulf, Richie

Rozhodca: Martin

Line-up

Lineup - RKB VS Birkenhead
Lineup – RKB VS Birkenhead

Barbecue bolo fantastické, atmosféra úžasná, k dispozícii množstvo piva ako aj charlieovsky úžasné klobásy.

the grill zone is a friendly place
grilzóna je priateľské miesto

Veľmi nás potešilo, že sme mohli privítať gentlemanov z Anglicka. Pre niektorých členov to bolo ako dostať kus svojej krajiny do stredu Európy, úžasné.

Barbecue with Bratislava rugby and Birkenhead
Barbecue s RKB a Birkenheadom.