Rugby ragby Bratislava SlovakiaRugby Klub Bratislava 17-43 Rugby Club Slovan Bratislava

RKB do zápasu nastúpil pomaly, ukázali sa veľké rozdiely medzi skúsenosťou hráčov – od tých, čo nastúpili na prvý zápas až po tých ostrieľanejších. Prvý zápas sezóny bol poznačený nervozitou, ale i vzrušením.

Slovan mal výhodu mohutného roja so skúsenými hráčmi. Počas prvých 15 minút túto výhodu naplno využil a niekoľkokrát pekne skóroval.

RKB sa však nevzdával a vďaka tvrdej práci v obrane Slovanu nič nedaroval, hostia museli začať útočiť po krídlach.
V ďalších 20 minútach pevná obrana RKB donútila Slovan prejsť na hru s viacerými prihrávkami a výsledkom bolo viacero pokazených lôpt hostí. V lepšej pozícii RKB držalo loptu a podarilo sa skórovať. Ani negatívny priebeh z pohľadu skóre domácich nepoložil, naopak, chytili druhý dych a zdalo sa, že aj veľkí rojníci Slovana sú už unavení.

RKB sa stále viac tlačil do útoku a znova fantasticky skóroval po asi 10 fázach. Pred prestávkou bola sebadôvera naspäť po troch položeniach bez odpovede. Na ihrisku sa začalo iskriť, malé šarvátky však vyvolali najmä u mladých hráčov RKB ešte väčší hlad po hre.

Druhý polčas začal RKB rovnako silno ako koniec prvého. Skvelými behmi sa predviedol najmä mladý hráč, ktorý pred zápasom vyhlásil, že naposledy hral rugby, keď mal šesť rokov. Využil svoju rýchlosť a pripravil viacero skvelých pozícií. Podarilo sa mu dostať pár metrov od päťkovej línie, no žiaľ RKB sa to nepodarilo využiť.
Slovan potom skóroval so šťastím po dlhom behu. Ukázalo sa, že hostia sú príliš silní v mlynoch, čo RKB spomalilo. To Slovanu znova umožnilo dominovať poľu. Po zopár nešťastných trestných kopoch Slovan využil výhodu a znova dvakrát položil. Nepomohlo ani zranenie piliera RKB a prechod na nesúťažné mlyny.

Na záver sa RKB znovu vzopäl a zatlačil Slovan do defenzívy, žiaľ čas však vypršal.

Výsledné skóre neodráža skutočný priebeh hry. RKB ukázalo odvahu a odhodlanie, čo rešpektoval aj Slovan. Súper musel uznať, že na víťazstvo sa nadrel. Čo sa týka RKB, skvelé úsilie v obrane, tím ukázal srdce a kapitán neúnavne pracoval počas celého zápasu.

Veľký duch rugby mohol byť veľmi potešený.

Played Wins Draws Losses GF GA Points
Slovan 3 2 0 1 106 58 12
Zilina 3 2 0 1 103 53 10
Piestany 3 1 0 2 65 127 6
RK Bratislava 3 1 0 2 67 103 5