Rugby ragby Bratislava Slovakia Europe Sport club American Football Skola Slovensko

For Against Points
Zilina 103 53 10
Slovan Bratislava 63 41 7
Piestany 65 127 6
RK Bratislava 50 60 5

.

Most points: Most tries
Orban / Žilina 25 Orban / Žilina 5
Cimetiere / RKB 16 Levichev / Slovan 3
Nemec / Piešťany 16 Sedlák T. / Slovan 2
Levichev / Slovan 15 Clarke / RKB 2
Hodás / Žilina 14 Hodás / Žilina 2
Lienard / RKB 14 Lienard / RKB 2
Sekuloski / Slovan 12
Regec / Žilina 10
Sedlák T. / Slovan 10
Clarke / RKB 10

.

Most converstions Penaly kicks
Regec / Žilina 5 Cimetiere /RKB 1
Nemec / Piešťany 4 Nemec / Piešťany 1
Cimetiere / RKB 4 Sekuloski / Slovan 1
Rábara / Slovan 3

.

Cards for fool play
Hauptvogel / Žilina 2
Pomajbo / Piešťany 1
Renard / RKB 1
Benčík / Žilina 1
Berger / Piešťany 1
Lašák / Žilina 1

.

ENG

After his victory over Bratislava, Zilina is leading the Slovak championship and in a good position to get his first title, which would be defined end of Spring 2018.

After get noticed the pitch in Zilina – Trnové was underwater, the Rugby Klub Bratislava had the possibility to host a match instead, which help us at the end, cause couple of members had mandatory family stuff that week-end.

Step by step, our squad, leading by our head senior coach Zulf since Spring 2017, improve and had high intentions. Unfortunately, in the beginning we have missed couple of first tackles and Zilina centers went through to punish us. Having still couple of opportunities inside the Zilina zone, we were obstinate to play a poor game with constantly pick and go from a penalty “tap and go”, directly from the scrum or the ruck. More numbers on the wing was not seen and we couldn’t use those rare opportunities to score quickly and boost our motivation. We have scored our only try when we finally play wider, keeping the ball, and playing with one/two passes, and fix the defense.

On the second half, Zilina took position in our camp, and thanks to a good bench and better organization, they score couple of easy tries. Some could be considered as a gift before Christmas. Staying long minutes in the 22m of Zilina, we were not able to score quickly, and after crossing the try zone, we have dropped the ball, so the referee refused the try of course.

Congrats to the Zilina team with once again their good team spirit, and fair play. Previously against different teams, some players have been pushed to the face, and so far I know the match Bratislava vs Zilina was on a very good atmosphere. I personally enjoy to play every-time against Zilina, guarantee of a good gameplay, and few injuries which just matters of the game itself.

Despite being defeating pretty heavily – I consider regarding our very good squad, as couple of senior players not very lucky that day and didn’t face the challenge given by Zilina – I am very pleased and satisfied of the direction of the Rugby Klub Bratislava, with his management, supports and trainers. In RKB, we gave a chance to everyone with for example 5 players with less than 2 months of rugby, enjoying real competition with all pressures we feel only during a match day. Thanks to that, we had recently a positive trend for recruiting new players, with as well next season the development of a new concept “Touch rugby – social rugby” on Wednesday, open to real beginners (men, women) not necessary in top shape and not willing to get injured for competition but hungry to be part of our squad and sharing passion for rugby.

We were pleased Marek, our junior U16, came to train with us, getting also more experiences to the preparation of a senior competition. We are looking forward to playing with him.

Forwards:

Giuseppe, Slavo, Lukas (TT), Paul P., Dimitri, Julius, Vadim, Andrew, Paul (Marseillais), Palo

Backs:

Tom, Charlie, Stefano, Jano (TT), Arthur, Max, Benjamin, Gilles, Jonathan

Charlie


SK

Po víťazstve nad RKB sa Žilina ujala vedenia v Slovenskej lige a je na dobrej pozícii získať svoj prvý titul, čo sa môže potvrdiť v závere jari 2018. Po správe, že žilinské ihrisko v Trnovom bolo podmáčané, RKB sa ujalo hosťovať tento zápas na domácej pôde, čo nám nakoniec tak trocha aj zahralo do kariet, keďže časť “domácich” hráčov RKB mala tento weekend takisto dosť dôležité rodinné povinnosti. Krok za krokom náš tím, ktorý vedie náš hlavný tréner Zulf od jari 2017, sa zlepšuje a mal vysoké očakávania. Nanešťastie sme na začiatku premrhali niekoľko prvých skládok a žilinskí centri nás za to vytrestali. Majúc niekoľko príležitostí v žilinskej zóne, stále sme hrali tvrdohlavo a slabo konštantne “pick and go” a penalty “tap and go” , priamo z mlyna alebo rucku.Viacerých na krídle nebolo vidno a my sme nemohli využiť tieto zriedkavé príležitosti na rýchle skórovanie a zvýšiť tak našu motiváciu. Napokon sme skórovali keď sme konečne hrali viac na šírku,držiac v hre šišku-loptu,hrali na jednu-dve prihrávky a spevnili v obrane.

V druhej polovici sa Žilina usadila na našej strane a vďaka striedaniam a lepšej organizácii niekoľko krát veľmi ľahko skórovali. Niektoré body možno pokladať za vianočný dar. Hrajúc pomerne dlho v žilinskej 22ke sme neboli schopní rýchlo skórovať a po prekročení zóny sme stratili šišku-loptu, takže rozhodca to samozrejme nemohol uznať. Žilinčanom patrí gratulácia nielen za hru, ale za dobrú tímovú náladu a fair play. Predtým v zápasoch proti rôznym tímom boli tlačení do tváre, a teda viem, že zápas RKB proti Žiline sa odohral veľmi dobrej atmosfére.Osobne si proti Žiline vždy veľmi rád zahrám, je to záruka skvelej hry a pár zranení, ktoré sú súčasťou hry samej.

Napriek veĺmi ľahkej porážke – považujem naše zloženie tímu za veľmi dobré aj keď niektorí seniori , ktorí v ten deň nemali toľko šťastia čeliť žilinskej výzve , som veľmi rád a spokojný s riadením Rugby Klubu Bratislava ,s jeho managementom , podporou a aj trénermi. V RKB dostali šancu všetci, npr. aj 5 hráčov, ktorí mali skúsenosť s rugby kratšiu ako 2 mesiace, vyskúšali si skutočný zápas v reáli so všetkým čo k tomu patrí počas zápasu.Vďaka tomu sme nedávno získali pozitívny trend na nábor nových hráčov a v ďalšej sezóne sme vytvorili nový koncept “Touch rugby – sociálne rugby”,v stredy, ktoré je otvorené pre skutočných začiatočníkov (muži aj ženy) , nemusiac byť vo forme a nechcú sa zraniť v súťaži ale by veľmi radi boli súčasťou zoskupenia a radi by šírili záľubu v rugby.

Radi sme videli Marka , nášho juniora z U16, ktorý si prišiel s nami zatrénovať a nabrať aj skúsenposti ohľadom prípravy zápasov pre dospelých. Tešíme sa na hru s ním.

Rojníci : Giuseppe, Slavo, Lukas (TT), Paul P., Dimitri, Julius, Vadim, Andrew, Paul (Marseillais), Palo

Útok : Tom, Charlie, Stefano, Jano (TT), Arthur, Max, Benjamin, Gilles, Jonathan

Rugby ragby Bratislava Slovakia Europe Sport club American Football Skola Slovensko