Rugby Klub Bratislava Ragby Bratislava Slovensko Slovakia vs Piestany

Rugby Klub Bratislava Ragby Bratislava Slovensko Slovakia vs Piestany

Report zo zápasu

Piešťany-RKB 24:43

Po bezpečnom príchode do malebných a slnečných Piešťan a privítaní pohostinnými hostiteľmi sme vybehli na ihrisko rozcvičiť sa. Ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku je fráza, ktorú denne vtĺkam do svojich dcér a počas hodiny prípravy sme trénovali chytanie lopty, opätovné začatie hry a lineouty až kým sme neboli spokojní.

V tejto chvíli bol kouč ešte ticho sebavedomý. V prvých piatich minútach zápasu sme umožnili slabou hrou na čiare a slabým skladaním súperovi položiť veľmi lacnú päťku. Tímu však patrí pochvala. V šatni sme si povedali, že na chyby treba reagovať pozitívne a treba držať hlavu hore aj keď sa nedarí. Odkaz bol jasný, podporujte sa navzájom nech sa deje, čo sa deje a odpoveď bola ohromujúca. Nasledovalo niekoľko častí hry s výnimočne dobrou fázovou hrou; zvlášť malý lišiak Maxime ťahal loptu priamo, nachádzal medzery v obrane a prihrával. V okamihu sme trikrát skórovali a Piešťancov chodili so sklonenými hlavami.

Kľúč k rugby je jednoduchý: treba robiť jednoduché veci zas a znova, ako svalová pamäť a počet chýb začne klesať, začnete chápať, čo robiť v individuálnych situáciách v rámci tímu. Čo na mňa urobilo dojem, bola ochota bežať priamo (Stefano, Julius, Charlie, Tom a zopár ďalších) a skladať po chybe spoluhráča. Mlyn bol dominantný, neustále súpera tlačil a v lineoute Paul perfektne skákal – ku koncu polčasu to už vyzeralo, že sme zápas vyhrali.

Po prestávke som slovami nášho kapitána nástojil na tom, aby sme skórovali ako prví a neurobili nejaké hlúpe chyby a presne takto sa nám to podarilo – dva úniky a skvelé zakončenie v rohu od malého krídelníka! Až potom, keď bol zápas jasný, sme začali strácať súdržnosť a fitness – a tieto dve veci spolu súvisia. Keď telo nevládze, hlava rýchlo nasleduje a aj my sme umožnili súperovi skórovať zopár lacných pätiek, keď sme neodpratali loptu alebo nespravili prvú skládku. V tomto okamihu Charlie, ktorý už nie je kapitán, prejavil svoje neoceniteľné skúsenosti. Šikovnými kopmi do priestoru využíval bežcov a doslova ovládol hru. Pre La Machine to bol naozaj skvelý polčas (hoci ma bolí to takto priznať).

Závery:

Bolo to skvelé víťazstvo, ktoré skalilo len strašné zranenie Richarda “Chlapíka, ktorého drží pokope páska”, ktorý ukázal veľké odhodlanie a vkladal sa do každého súboja. V tíme bolo príliš veľa dobrých výkonov, aby som každého spomenul samostatne, no rád by som zablahoželal Paulovi, ktorý po pár chybách začal predvádzať, aký dobrý by mohol byť, Júliusovi a celému mlynu, ktorý ochotne tlačil loptu dopredu a neúnavne bránil. Impresívny debut mal aj Vadim, ktorý je na rugbyovom ihrisku ako doma.

Na čom treba pracovať:

1. Úroveň fitness – samozrejme, po 80 minútach už úroveň fitness nebola dobrá a bez náhradníkov to bolo ťažké, no podľa mňa aj základná úroveň potrebuje zlepšenie

2. Rozohrávanie penált (prosím, naučte sa pravidlá) – súperovi sme trikrát darovali loptu, keď sme mali ťažiť z výhody – to je NEPRIJATEĽNÉ

3. Pozičná hra a sledovanie – zopár hráčov hralo mimo svojej pozície a hľadali stále svoje miesto. Prosím, doštudujte si viac o svojej pozícii, aby ste porozumeli, kde máte byť

4. Skládky – znova na kľúčových pozíciách veľa mávania rukami ako hlučné čajky. Netreba sa báť, len trénovať, trénovať a trénovať

5. Zastavovať – civieť – prihrávať divoko – TOTO MUSÍ PRESTAŤ – hľadajte kontakt a pozerajte sa okolo seba, nepanikárte

6. Komunikácia – celkovo bola ok a počul som viac hlasov. Aj kapitána však musí byť viac počuť.

Celkovo veľmi dobrý začiatok – stavajme na tom

Muž zápasu: spoločne Maxime Renard a Charles Cimetiere

 
Rugby Klub Bratislava Ragby Bratislava Slovensko Slovakia vs Piestany

Rugby Klub Bratislava Ragby Bratislava Slovensko Slovakia vs Piestany

Rugby Klub Bratislava Ragby Bratislava Slovensko Slovakia vs Piestany

Rugby Klub Bratislava Ragby Bratislava Slovensko Slovakia vs Piestany

Rugby Klub Bratislava Ragby Bratislava Slovensko Slovakia vs Piestany

Match Report

Score 23 (Piestany) – 43 RKB – please confirm score before editing.

After arriving safely in picturesque and sunny Piestany, we were greeted by the hosts in a duly hospitable manner and took the field for the warm up. Practise makes perfect is an idiom I instil in my daughters daily and in the hour or so preparation we practised ball reception, recycling and line outs till the point of satisfaction.

The coach at this point was quietly confident until the first 5 minutes of the match and not soon after the kick off when we had conceded a try with poor line speed and weak tackling to let in a very soft score. Credit to the team, who had been inspired in the sheds to be positive after mistakes and to keep heads up when things go bad around you. The message was clear support each other no matter what and the response was dazzling. There were several passages of play with exceptionally good phase work, in particular Maxime Renard; the little fox, taking the ball up straight, finding gaps and offloading, and before we could blink we had scored three tries and Piestany’s heads looked all but down.

They key to rugby is very simple, do simple things over and over again, like muscle memory and your error count goes down and you understand what do in your individual situation within a team environment, and what impressed me was the willingness to run straight (Stefano, Julius, Charlie, Tom and several others) as well as tackle after a team mate had missed.  The scrum was imperious consistently knocking them back and in the line out Paul jumped superbly all day – towards the end of the half we looked to have the game won.

After the resumption, I insisted with the words of our Captain that we score first and eliminate any silly mistakes and that’s precisely what we did – two break away tries and some great finishing in the corner from the little winger! It was only after the game was secured did we start to lose composure and fitness, and as I always maintain these two are inextricably link. Once your body goes the head follows quickly and we let in some silly tries again without clearing our lines or making first up tackles. It was at this point Charlie, no longer captain, showed his invaluable experience. Kicking smartly into the space available using his outside runners, he started to boss the game, a very strong half indeed from La Machine (as much as it hurts me to say this!)

Conclusions:

It was a great victory and only soured by the horrific injury (we are assured by medical experts in the city of recovery) to Richard “Mr Stuck together by tape guy” who put his body on the line on every occasion showing utter commitment. There were too many good performances to mention everyone, but I would like to say a congratulations to Paul who recovered from some early mistakes to start showing how good he can be, and Julius and the whole scrum willing to take the ball up the front and defend tirelessly. Also an extremely impressive debut from Vadim who looks very much at home on the rugby field.

Work-Ons

  1. Fitness levels – understandably after 80 minutes were not good, and without substitutes it was tough but the base levels for me need some improvement.
  2. Tap Penalties (please learn the rules) we gifted the opposition the ball three times when it should be our advantage – UNNACEPTABLE
  3. Pitch Positioning and Game Awareness – a few players may have played out of position and were looking around where to be, please research your position a little more to understand better.
  4. Tackling – again a lot of hands flapping like noisy seagulls in crucial positions. No need to be scared, just practise practise practise.
  5. Stop/Stare/pass the ball wildly – THIS HAS TO STOP – look for contact and look around you, do not panic
  6. Talking – On the whole the communication was good and I heard more voices, Captain also needs to be far more vocal.
Otherwise very good beginning – let’s build on this.
Man of the Match; Joint – Maxime Renard and Charles Cimetiere
Zulf – senior trainer rugby XV

Rugby Klub Bratislava Ragby Bratislava Slovensko Slovakia vs Piestany

Rugby Klub Bratislava Ragby Bratislava Slovensko Slovakia vs Piestany

Rugby Klub Bratislava Ragby Bratislava Slovensko Slovakia vs Piestany

Rugby Klub Bratislava Ragby Bratislava Slovensko Slovakia vs Piestany

Rugby Klub Bratislava Ragby Bratislava Slovensko Slovakia vs Piestany

Rugby Bratislava Slovakia