Rugby ragby Bratislava Slovakia Europe Sport club American Football Skola Slovensko

Výhody letného tréningu s RKB

Mnohí z nás, zvlášť tí starší v rámci seniorského tímu, si stále lížu rany po náročnej sezóne. Tá mala svoje vrcholy a pády ako v mexická telenovela. Počas sezóny, ktorá bola ako húsenková dráha, sme sa naučili mnoho cenných prvkov, ktoré nám pomôžu na našej rugbyovej ceste. Čo sa týka juniorskej akadémie, ktorá rastie do sily, tešíme sa z pravidelnej účasti, neustáleho zlepšovania a využívania naučených zručností. Je bezpečné tvrdiť, že budúcnosť klubu je – občas – v dobrých rukách!

Pár týždňov pred začiatkom novej sezóny sa klub – možno neveľmi rozumne vzhľadom na horúčavy – rozhodol pokračovať v stredajších tréningoch, v obvyklom čase na obvyklom mieste. Všetci, čo si myslíte, že ste dostatočne fit na to, aby ste len tak prišli v septembri a hneď hrali, mýlite sa. Tréning, hoc aj ľahký, ďaleko predčí napchávanie sa v mekáčoch a topenie sa v zmrzline – čo je mimochodom vzhľadom na už spomínané horúčavy odpustené. V našej skalnej stredajšej skupine však vidíme pokroky napríklad v spracovaní lopty, prihrávkach, tréningy okrem toho udržiavajú kondičku. Intenzita a kontakt sú mierne, aby sme pomohli našim starnúcim telám, no je to neoceniteľný čas na kladenie otázok a prípravu na drinu, ktorá je pred nami.

Vyzývame všetkých členov, či už starých alebo mladých, aby prišli a užili si uvoľnenú atmosféru a popálili trochu kalórií. A pre všetkých nováčikov alebo tých, čo ešte nad obutím rugbyových kopačiek len rozmýšľajú, veľmi odporúčame, aby ste prišli teraz a získali náskok. Výhody prevážia nevýhody, alebo aspoň tak to hovorí náš predseda – takže buď sa uvidíme, alebo na vás čaká dres s číslom 16!

Rugby ragby Bratislava Slovakia Europe Sport club American Football Skola Slovensko

Rugby ragby Bratislava Slovakia Europe Sport club American Football Skola Slovensko

Many of us especially the elder statesmen among our senior squad are still licking our wounds after what as a learning curve of a season, with all the ups and down of a Mexican Culebron, it was a roller coaster of a session and we learned many valuable elements to help us improve on our rugby journey. As for our junior academy which grows from strength to strength we were delighted to see such consistent turn out, improvement and skill implementation. It is safe to say that the future of the club is in safe hands, sometimes!

With the new season barely a few weeks away, the club has decided perhaps unwisely, given the heat to continue training on Wednesdays usual time, usual place. For all of you who believe you are fit enough to just come and play in September you are wrong, the benefit of training even if light far exceeds that of scoffing McDonald’s and drowning yourself in Zrmzlina for which of course you can be forgiven due to the aforementioned heat! Our core Wednesday groups has seen individual skill sets improve both in handling and in passing and also helps maintain a base level of fitness. The intensity and the contact is not quite yet there, to help all of us heal our ageing bodies, but it’s an invaluable time to ask questions and ready ourselves for the long slog ahead.

We at the club urge all existing members young and old to come down and enjoy the relaxed environment and controlled calorie burn! And for all of those of you either new to the game or contemplating putting your boots on, we cannot recommend enough that you come down and get a heads start! The benefits outweigh the negatives or so we have been told by the Chairman – so we’ll see you down there or the number 16 jersey awaits you!

RKB Team Management

Rugby ragby Bratislava Slovakia Europe Sport club American Football Skola Slovensko

Rugby Bratislava Slovakia