Rugby ragby Bratislava Slovakia Europe Sport club American Football Skola Slovensko

Prečo rugby?

Ak hľadáte vzrušujúci a energický šport, ktorý je na Slovensku exotický, no známy v krajinách ako Anglicko, Francúzsko, Nový Zéland alebo Južná Afrika, tak možno bude pre vás to pravé rugby.

V našom Rugby Klube Bratislava je miesto pre každého. Trénujeme každú stredu od 18:00 na futbalovom ihrisku na Trnavskej ceste (za Troma vežami, ihrisko najbližšie k parkovisku pred štadiónom na Pasienkoch), v blízkosti Kauflandu.

RKB má aj rugby školu pre mládež od 7 do 18 rokov. Deti sa pri hre naučia disciplíne, dostanú sa do formy a stretnú sa s ľuďmi nielen z iných častí Bratislavy, ale z celého sveta. Môžu sa zdokonaliť aj v cudzom jazyku, keďže na tréningoch sa okrem slovenčiny používa aj angličtina, francúzština či nemčina.

V klube panuje otvorená kultúra a rodinná atmosféra. Kto ešte rugby nehral, mal by to skúsiť aspoň raz!

Hráči z rugby školy hrávajú proti iným tímom zo Slovenska, všetci členovia si to užívajú a žiadajú ešte viac zápasov. Kontaktujte nás na rugbykb@azet.sk (SK, EN, FR, DE)

**

Nové tváre hľadáme aj do tímu dospelých. Ideálne je, ak záujemca má skúsenosti s nejakým športom, hoc aj rekreačným – či už behá, bicykluje, pláva, boxuje, zápasí, trénuje džudo. Zo skúseností totiž vieme, že sa ľahšie naskakuje do tréningu aspoň s minimálnou kondičkou. Naše dvere sú však otvorené pre všetkých, so správnym prístupom je možné všetko.

Zhrnutie ako vyzerá sezóna v RKB:

Dobré veci

 • posúvanie hraníc
 • stretnutie s hráčmi, z ktorých sa stávajú najlepší priatelia
 • naučenie sa športu, ktorý je na Slovensku exotický, no v Anglicku a Francúzsku druhý najpopulárnejší
 • členstvo v slovenskej rugbyovej organizácii
 • spoločné zážitky a emócie s tímom
 • byť súčasťou rugbyovej komunity s množstvom ďalších podujatí ako tradičné tretie polčasy, barbecue a podobne

Veci, ktoré si vyžadujú trochu obety

 • mesačné členské
 • cestovné náklady na súťaže na Slovensku a v zahraničí
 • pravidelné tréningy každú stredu o 18.00
 • riziko zranenia
 • obetovanie voľného večera raz do týždňa a celého dňa cez víkend cca raz za 3 týždne na tréningy a zápasy
 • povinná lekárska prehliadka a registrácia pre účasť v zápasoch

Ak si myslíte, že máte na rugby dosť energie, kontaktujte nás na rugbykb@azet.sk (SK, EN, FR, DE)

Veľmi radi vás privítame v našom kolektíve.

rugby bratislava ragby slovakia slovensko american football soccer nove mesto

rugby bratislava ragby slovakia slovensko american football soccer nove mesto

rugby bratislava ragby slovakia slovensko american football soccer nove mesto

Rugby ragby Bratislava Slovakia Europe Sport club American Football Skola Slovensko

rugby bratislava ragby slovakia slovensko american football soccer nove mesto

Why Rugby?

If you are looking for an exotic, exciting and energetic sport in Slovakia, one that is already well established in countries like; England, France, New Zealand and South Africa, then maybe Rugby is the one for you!

At Rugby Klub Bratislava, there is a place for everyone. We train every Wednesday at 18.00 on our pitch which is located on Bajkanska Ulica (behind the Tri Veze, Pasienky football stadium with the Coca Cola floodlights, and Kaufland).

RKB has a rugby school dedicated to youths from 7 to 18 years old, where children can learn the discipline of rugby, get fit, meet people from different parts of Bratislava, and eventually learn a new language as our managers and trainers speak Slovak, English, French and even German.

We have a very inclusive culture with a family atmosphere, and actively encourage those who have never tried the game to give it a go at least once!

There are competitions against other rugby clubs at home and around Slovakia for the rugby school, which all members really enjoy, begging us for more games!

Please contact us at rugbykb@azet.sk (SK, ENG, FR, GER)
**
Senior squad

For the senior squad, we are also looking for new faces, but preferably those with a sporting background like running, cycling, swimming, boxing, wrestling, judo… because from experience we know it’s not easy to hit the ground running when learning rugby and if you are not in reasonable shape you may struggle to adapt. However, our gates are open to everyone. With a positive mindset anything and everything is possible.

To recap what does a season at RKB look like:

Good things

push your limits meeting players who could become your closest friend learning an exotic sport in Slovakia which is the second most popular team sport in England and France be part of the Slovak Rugby organization sharing great moments and emotions with the rugby crew being part of our rugby social network with the third half, barbecue event, and other social meetings

Other things which require small sacrifices

a low monthly membership fee travelling costs for competition in Slovakia and abroad regular commitment to the trainings on Wednesday at 18.00 light risk of injury during the match only (no problem during trainings) an average of one day consumed during the week end every 3 weeks for a rugby match day medical check up and registration mandatory for playing in competition, as it’s a contact sport

If you believe you have the energy for rugby please Contact us at rugbykb@azet.sk (SK, ENG, FR, GER)

You will receive a warm and friendly welcome in a way to make you feel comfortable and establish your place within the rugby crew.

Adresa

Rugby Bratislava

Rugby Bratislava

Rugby ragby Bratislava Slovakia Europe Sport club American Football Skola Slovensko

Video channel Rugby Klub Bratislava

Rugby Bratislava Slovakia Europe Sport club American Football Skola Slovensko
Rugby Bratislava Slovakia

Photography by Charles Cimetiere

Charles Cimetiere photography photograph Bratislava Slovakia France