Rugby ragby Bratislava Trnava Slovakia Europe Sport club American Football Skola Slovensko

Trnava 12 – 66 Slovan

Po úspešnom detskom turnaji predpoludním, na tom istom ihrisku popoludní hrali svoj zápas “dospeláci”, samozrejme,že oproti mini rugby bolo ihrisko väčšie.

Počasie bolo veľmi svieže a postupne silnel aj vietor.Slovan nastúpil s ľahkou podporou z Břeclavi a Tranava dostala podporu z Bratislavy.

Prvá polovica hry bola celkom vyrovnaná, ale Slovan vďaka silnejším predným radom bol schopnejší preraziť trnavskú obranu počas niekoľkých fáz.Kôli silnému vetru boli kopy pre oba teamy obtiažnejšie.

Druhý polčas bol pre tranavský team o dosť ťažší, s minimom náhradníkov na lavičke , samozrejme s nie veľkým počtom hráčov v prvom rade, ktorí by nahradili vyčerpaných hráčov proti plne pripravenému teamu Slovana,ktorý v druhej časti perfektne zvládol svoju striedačku. Obranná línia bola fázovo krok po kroku zničená a proti slovanistickým zadákom mala veľké medzery.
Trnavský team bránil v rámci svojích možností a niekoľko krát bol aj schopný bodovať a položiť vďaka klasickému “pick and go” v blízkosti “Päťkoviska-koncovej zóny” .Nanešťastie jeden z pokusov nevysšiel kôli nepodarenej prihrávke a takisto sa pod “červeno-čiernych” podpísala únava.

Rugby ragby Bratislava Trnava Slovakia Europe Sport club American Football Skola Slovensko

Pre trénerov Rugby school to bol veľmi namáhavý deň , takisto pre väčšinu hráčov. Trnavskému teamu želáme čo najlepší nábor mladších ale aj dospelých . Ďalší zápas hrajú Trnavčania v Košiciach proti domácemu teamu a RKB sa predstaví v Žiline, takisto proti domácim.

Manageri Trnavy a Bratislavy pevne veria, že tento event bol pre rugby historický, a poslúžil ako skvelá reklama na tento šport pritiahol viacej záujemcov, lebo skutočne veríme, že rugby má na Slovensku svoje miesto a prinesie každému záujemcovi, ktorý si chce hru vyskúšať, kladné hodnoty.

Charlie

Rugby ragby Bratislava Trnava Slovakia Europe Sport club American Football Skola Slovensko

Rugby ragby Bratislava Trnava Slovakia Europe Sport club American Football Skola Slovensko

Rugby ragby Bratislava Trnava Slovakia Europe Sport club American Football Skola Slovensko

Report Trnava vs Slovan

After the successful tournament of children in the morning, the adult game took place of the same pitch, but a little bit bigger than the mini rugby.

The temperature was fresher, and the wind started to get stronger. The Slovan team came with a light reinforcement from Breclav, while Trnava got support from Bratislava.

The first half was balanced, but thanks to stronger forwards, the Slovan team was able to go through the Trnava defense after few phases. Due to the strong wind, the try kicks were pretty difficult for both teams.
The second half was pretty difficult for the Trnava team, with a very light bench and for sure not enough forwards to replace exhausted players, against a fully prepared Slovan team who has managed perfectly the substitution for the second act. The defense line was destroyed phase after phase and gaps were obvious to the fast backs of the Slovan. The Trnava squad has defended as much as they can, and was also able to score a try thanks to a classic pick and go close to the try zone. Unfortunately one try was missed due to a bad pass, may be caused of tiredness of each red/black players.

It was a long day for the trainers of the rugby school, and most of them also players. We wish the best for the Trnava team to get a successful recruitment to the youths and the adults. The next match for Trnava would be against Kosice in Kosice, and for the Rugby Klub Bratislava would be against Zilina in Zilinakraj.
Trnava and Bratislava managers hope this main event would be a historical event for the rugby, which would serve a positive publicity to attract more members, because we really believe rugby has his place in Slovakia, and could bring good values to everyone willing to try that sport.

Charlie

Photography by Charles Cimetiere