Šopronský rugbyový klub Soproni Rögbi Club SRGC – Sasok usporiadal na domácej pôde skúšobný zápas proti Rugby klubu Bratislava. Hráčov tohto klubu sme po prvýkrát stretli v roku 2016, keď doplnili naše rady v Budapešti. Odvtedy sme však nemali možnosť zahrať si zápas Šoproň – Bratislava z rôznych dôvodov: my sme hrali zápasy doma aj v zahraničí a Šoproň sa zúčastňovala domácich súťaží, pričom tiež čelila rôznym výzvam.

Našťastie sa nám po dlhej prestávke podarilo dohodnúť sa na dátume a vyraziť na cestu popri rakúskych hraniciach a okolo Neziderského jazera. Zápas bol pre nás ťažký, lebo naši protivníci boli veľmi súdržní. Na druhej strane, v našom tíme sme mali 3 nováčikov, ktorí po prvýkrát hrali pätnástkové rugby. Náš elán aj odhodlanie boli veľké, aj keď našu snahu na výsledku zápasu, žiaľ, veľmi nevidno.

Musíme ešte veľa pracovať na kondícii, obrane, efektivite útoku a súhre tímu. Náš nábor však prebieha dobre, a ako vždy, radi privítame nováčikov, ktorí zo seba na ihrisku vydajú všetko.

Chcel by som vyzdvihúť aj priateľský tretí polčas ( inak, na tretí polčas sa vždy tešíme najviac). Ďakujeme Krisztianovi, Orbanovi a Jordane za zorganizovanie zápasu a priateľské privítanie. Určite chceme zorganizovať aj odvetu a dovtedy budeme usilovne pracovať na našom zlepšení, aby sme boli pre Šoproň dôstojným súperom.