Ako kulturista ste skutočne radšej byť v telocvični vo dne iv noci. na perfektné pecs alebo najkrajšie biceps en triceps koniec koncov, budete musieť tvrdo pracovať. Majiteľ telocvične vás nepochybne pozná, pretože vás musí každú noc, keď je zatváracia doba, vyhodiť. Akonáhle ste závislí od silového tréningu, je to trvalé režim šelmy: zapnutý a ty si nezastaviteľný. Ak naozaj chcete byť schopní trénovať vo dne iv noci, kedykoľvek chcete, domáca telocvičňa je samozrejme dokonalým riešením. Potom môžete doma jednoducho zavesiť na závažiach a vždy pracovať na svojich svaloch. Ale ako si vytvoriť domácu posilňovňu? Ktoré materiály by nemali chýbať, ak skutočne chcete začať doma pre svoje zisky?

Vytvorte si vlastnú domácu posilňovňu: nevyhnutné zariadení

Keď hovoríme o domácej telocvični, samozrejme to nie je o tých sračkách, ktoré si váš sused objedná na Tel Sell a použije ich trikrát, už sa o ne nikdy nestarať. Nehovoríme tiež o eliptičkách, rotopedoch a bežeckých pásoch. Hovoríme tu o podstatných veciach zariadení potrebujete skutočné zisky; materiály pre serióznych kulturistov. Vo vašej domácej telocvični by v žiadnom prípade nemali chýbať nasledujúce prvky.

činka

činka s hmotnosťou

Samozrejme začneme najdôležitejšími prvkami pre kulturistu: závažiami. Asi vám nemusíme vysvetľovať, že bez činky a činiek sa vo svojej domácej telocvični veľmi nedostanete. Mali by to byť vlastne prvé nákupy, ktoré vykonáte. Činku môžete zohnať takmer za nič, ale je rozumnejšie vložiť trochu viac peňazí a zabezpečiť, aby ste ihneď dostali dobrú výbavu. Poznáme veľa príbehov lacných činiek, ktoré sa pri zdvíhaní náhle ohnú, pretože nezvládajú váhu. Na to samozrejme vôbec nečakáte. V tomto prípade lacné je často drahé!

Tip: pre domácu telocvičňu nie je investícia do nárazníkových dosiek zlý nápad. Dosky nárazníka sú voľné závažia, ktoré môžete zavesiť na činku. Rozdiel medzi „normálnymi“ váhami je ten, že dosky nárazníka sú pokryté gumou. Vďaka tomu ich môžete „bezpečnejšie“ odhodiť na zem. Vďaka tomu tiež vytvárajú menší hluk. Takéto platne sa používajú pri olympijskom vzpieraní, ale v domácej telocvični, kde spôsobujete hlukové znečistenie rýchlejšie ako v bežnej telocvični, sú tiež skvelým doplnkom.

Navyše, samozrejme, na menšom priestore máte väčšiu šancu na poškodenie vecí, ak výťah nefunguje správne. Takáto vrstva gumy môže byť v niektorých prípadoch rozdielna. Nie je samozrejme zámerom, aby celá vaša podlaha bola za pár týždňov plná výtlkov a prasklín. Nevýhodou plechov nárazníka je, že nie sú lacné, takže ak musíte zostať pri rozpočte, nemusí to byť možnosť.

Môžete myslieť na doplnky kolenné popruhy na ťažšiu drepovú prácu, silné uchopenie pre lepšiu priľnavosť na činke alebo súprave zdvíhacie popruhy.

činky

kulturista činky

Po zakúpení činky a závažia je ďalším logickým krokom samozrejme zakúpenie kvalitnej sady činiek. Existujú sady činiek s „pevnými“ váhami, ale máte tiež krátke tyče na činky, ku ktorým môžete vždy naskrutkovať inú váhu, rovnako ako pri činke. Posledný variant odporúčame pre vašu domácu telocvičňu, pretože na ňu môžete visieť toľko, koľko chcete. Môžete ich teda upraviť presne podľa svojho plánu. Ak chcete ísť trochu hlbšie, bez toho, aby ste museli hľadať správnu činku, môžete na tyči ľahko nasadiť pár kíl navyše.

Ďalšou výhodou činiek s voľnými váhami je, že ich môžete často ukladať efektívnejšie. Pre poriadnu sadu činiek s pevnou hmotnosťou často potrebujete stojan, ktorý zaberie dosť miesta. Pretože vaša domáca telocvičňa bude pravdepodobne postavená v garáži, kôlni alebo spálni, je každá úspora miesta bonusom.

stolička

lavica v domácej telocvični

Lavica je samozrejme nevyhnutná. Skontrolujte, ako často ho používate v telocvični; je to nevyhnutné vybavenie pre váš tréning, takže sa vo vašej domácej telocvični nelíši. Takže toto je určite niečo, do čoho môžete investovať pár centov. Môžete samozrejme ísť na jednoduchú, vodorovnú lavicu, ale ak naozaj chcete zo svojho vybavenia vyťažiť maximum, nastaviteľná lavica je oveľa lepšia kúpa. S nastaviteľnou lavicou môžete vykonávať oveľa viac rôznych cvičení. vy chrbtové svaly, je ramená, je triceps, je svaly hrudníka; môžete ich všetky trénovať na takej nastaviteľnej lavici.

Pri kúpe lavičky venujte zvýšenú pozornosť jej sile a stabilite. Lacné lavičky sa na prvý pohľad môžu zdať v poriadku, ale tie malé zakolísania a uvoľnené nohy sa určite nestanú silnejšími, ak si na takúto lavicu ľahnete s dvoma ťažkými činkami. Skôr ako sa nazdáte, celá sa rozpadne a vy môžete znova začať hľadať novú banku. Pri kúpe lavice teda tiež platí, že lacné sú často drahé.

Elektrický stojan

stojan v telocvični

Pravdepodobne pre vás nie je zvláštny význam napájacieho stojana. Mnoho kulturistov to používa na prelomenie náhornej plošiny v ich tréningu, napríklad špecifickým tréningom určitého pohybu. Okrem toho je v domácej telocvični nevyhnutný výkonový stojan, pretože váš tréning je oveľa bezpečnejší. V telocvični môžete niekoho požiadať, aby vás na mieste našiel, aby sa človek mohol vyrovnať s hmotnosťou, ak výťah nefunguje správne. Ale ak ste zaneprázdnení lavicovým lisom doma a pokazí sa, potom máte naozaj problém, ak sa činka dostane na hruď. S elektrickým stojanom môžete predchádzať takýmto nehodám.

Power rack je navyše perfektný aj na všetky druhy cvikov, ktoré by ste inak len tak ľahko nezvládli. Často doň môžete pridať všetky druhy „rozšírení“, ako napr mierky. Takže taký energetický stojan je dosť univerzálny a môžete ho kedykoľvek prispôsobiť svojim potrebám a pokroku.

Pevnosť a stabilita sú pre napájací stojan tiež nevyhnutné. Samozrejme, že nechcete, aby činku zachytil vratký stojan pri neúspešnom zdvihu, aby skončila na podlahe alebo, čo je ešte horšie, na vás. V každom prípade je rozumné zvoliť stojan, ktorý pripevníte k zemi pomocou skrutiek. To je prípad väčšiny stojanov, ale pri hľadaní dokonalého napájacieho stojana mu venujte pozornosť.

Odporové pásma

kulturista s odporovým pásmom

Pásy odporu (alebo pásy odporu v holandčine) sú veľmi jednoduchým spôsobom, ako si vylepšiť tréning. Odporové pásma sú medzi powerliftermi veľmi populárne, a to z dobrého dôvodu. Vedeli ste, že ste prešli pásma odporu používať až o 90 kg väčšiu odolnosť?

Napríklad, ak ich použijete na váženie vašej činky pri drepe, ťahajú váhu späť k zemi, keď ste zaneprázdnení. Počas cvičenia budete musieť vynaložiť viac a viac sily, aby ste prišli. Mnoho kulturistov, ktorí používajú kapely, tvrdí, že vidia výsledky oveľa rýchlejšie. Okrem toho tu môžete byť pre vás oboch nižšie– Ak ty horná časť tela nespočet cvičení, napríklad ako rozcvička. Nákup sady dobrých odporových pásiem pre domácu posilňovňu určite stojí za zváženie.

obliekanie

V poriadku, nie je to nevyhnutne súčasťou vašej domácej posilňovne, ale môže to prispieť k jej atmosfére a k vašej motivácii skutočne pracovať na vašich ziskoch doma. Vaša domáca telocvičňa musí byť miestom, kde sa budete cítiť pohodlne, takže nebudete mať problém stráviť hodiny v rade. Presne ako sa o to postaráte, je len na vás. Možno sa vám páči drsná, neleštená atmosféra vašej garáže a nepotrebujete žiadne dekorácie. Úplne v poriadku! Ale ak ste úhľadný blázon, náter nie je určite luxus. Inšpiráciou môže byť niekoľko plagátov z vašich skvelých príkladov. Ak chcete napríklad sledovať svoj pokrok počas tréningu, môžete zavesiť zrkadlo. Vaša telocvičňa, vaša voľba.

Možno ste už prišli na to: domáca telocvičňa pre kulturistov je v skutočnosti úplne základná. Môžete ísť dlhú cestu s niekoľkými závažiami, dobrou lavičkou a napájacím stojanom. Žiadne moderné zariadenia s monitormi srdcového tepu a takýmito ozdôbkami. Ten rozruch vôbec nepotrebujete, aby ste pracovali na svojom tele. Žiadna polonéza na tele, dokonca ani v domácej posilňovni.

Majte na pamäti, že výroba vlastnej domácej telocvične je nikdy nekončiaca práca. Postupným budovaním svojho tela sa bude meniť aj váš tréning. Samozrejme, že ste stále silnejší a vaše svaly si neustále pýtajú rôzne výzvy. Pri postupe budete možno potrebovať aj ďalšie vybavenie vo svojej domácej telocvični. V skutočnosti by ste mali na svoju domácu telocvičňu pozerať rovnako ako na svoje telo: ako na jednu nedokončenej práce.