455

Rugby Club Donau Wien vs Rugby Klub Bratislava – Nov 2019

‘The Donau Wien has hosted us, our oldest partner since we have started the club in 2015.
They have a very strong defense for this match. Proper defensive line with their forwards and backs, it was hard for us to find the gap.
They have made couple of mistakes with ball in hands, as we did. Also, our line out was a little bit more efficient, stealing some balls.
We have introduce two new players: Erik and Mat’o. We are very pleased to train people from scratch and produce real rugby player without background.
Also, we can’t wait next year to host our friend in Bratislava for a revenge.

Interview Slavo, scrum half:

1/ How was the gameplay Donau vs RKB?
I enjoyed it a lot. I think we are improving as a team, the opponent won mainly due more experienced squad and better cohesion. But it was better than the result may indicate.
2/ How would you compare the position as scrum half to winger?
It’s incomparable. As Nr 9 I need to be always moving, always with the ball, there is always something happening. The game on the wing here on this level is more positional with only few actions during a match.
3/ What’s your perspective of the evolution of RKB? with our new local players?”
If the new players will keep their match enthusiasm for trainings as well and we manage to create a stabile core from Slovak players, I think we can be really competitive on this level.

 

V nedeľu sme nastúpili na trávniku RU Donau Wien, nášho najstaršieho partnera, s ktorým spolupracujeme od založenia nášho klubu v roku 2015.
V zápase nastúpili s veľmi silnou obranou. Vynikajúca obranná línia z rojníkov i útoku, v ktorej sme len ťažko hľadali medzery. Spravili však podobne ako my zopár chýb pri hre rukami. Naša formácia sa zlepšuje, čo vyústilo aj v niekoľkých prípadoch, keď sme ukoristili loptu.
Na zápase sa po prvý raz predstavili noví hráči: Erik a Maťo. Veľmi nás teší, že vychovávame úplne nových hráčov pre tento šport. Už sa nevieme dočkať do budúceho roka, keď chceme Donau v odvete vrátiť prehru.

Rozhovor so Slavom, mlynovou spojkou:

Ako sa ti pozdával zápas?
Veľmi som si ho užíval. Myslím, že ako tím sa stále zlepšujeme, no súper vyhral vďaka väčším skúsenostiam a zohratejšiemu tímu. Ale bolo to lepšie, než naznačuje výsledok.

Ako by si porovnal pozíciu mlynovky a krídla?
To sa nedá porovnať. Ako číslo 9 musím byť stále v pohybe, stále na lopte, stále sa niečo deje. Na krídle je to na našej úrovni najmä pozičná hra s niekoľkými situáciami v zápase.

Ako vidíš perspektívu rozvoja RKB, s novými miestnymi hráčmi?
Ak novým hráčom vydrží zápasový entuziazmus aj v tréningoch a podarí sa nám vytvoriť stabilné jadro zo slovenských hráčov, myslím, že môžeme byť na tejto úrovni naozaj konkurencieschopní

 

Rugby Club Donau Wien vs Rugby Klub Bratislava - Nov 2019 score