229
SK

Rugby Spartak Trnava zorganizoval veľmi priateľský turnaj v sedmičkovom ragby

Po dlhom jarnom období dažďov sme sa na Slovensku konečne dočkali aj prvého tohtoročného turnaja pre deti.

Som veľmi rád, že sa do súťaže opäť zapojili Marek, Šimon a Chris, ktorí odhodlane chodili na tréningy, dokonca i v januári s nízkymi teplotami, dokonca za mrazu. Dúfam, že v budúcnosti bude takýchto podujatí pre deti viac, ak nám SRU dopraje viac priestoru pre rozvoj domácich hráčov a nie len medzinárodné zápasy reprezentácie.

Čo sa týka sedmičkového turnaja, Trnava a Žilina sa dostavili v plnom počte, Piešťany a RKB po náročnom kalendári a množstvo zápasov počas ostatných víkendov a zranenými hráčmi neprišli v plnej sile. Nakoniec sa zlúčili do jediného tímu, ktorý turnaj odohral pod hlavičkou Piešťan. Slovan na poslednú chvíľu účasť zrušil, keďže A tím nastúpil vo Viiedni proti Celticu. Košice sa nedostavili, zrejme kvôli vzdialenosti. Pre tímy na východe je rozvoj problematický, odkedy Bardejov pred troma rokmi skončil.

Turnaj bol však príležitosťou pre začiatočníkov. Za zmienku stojí napríklad náš Samo, pre ktorého to bol prvý zápas a hneď aj skóroval. Dopustil sa síce aj zopár hlúpych chýb ale skúsenosti prichádzajú s tréningom. Robin bol úplne kaput po svojich šialených behoch; rugby 7s je náročné na výdaj energie.

Hoci podujatie vypálilo takto, napokon pre mňa bol tento turnaj najlepšou udalosťou jari 2019 ohľadom rozvoja hráčov, čo je pre každý rugbyový klub dôležité.

Naozaj nechápem, aký má zmysel organizovať domáci turnaj v sedmičkách v rovnaký deň ako sa koná sedmičkový turnaj reprezentácie. Kluby potrebujú každého jedného hráča, užívať si všetci spolu jedno podujatie a pritom si napríklad vymieňať nápady.

Poradie Tím Body
1. RC Spartak Trnava 38
2. Žilina Bears 32
3. RUC Piešťany 30
4. 1. RC Slovan Bratislava 15
Dátum Tím A Tím B Skóre A Skóre B
25/05/2019 RC Spartak Trnava RC Žilina Bears 19 12
25/05/2019 RUC Piešťany RC Spartak Trnava 12 29
25/05/2019 RC Žilina Bears RUC Piešťany 21 22
Dátum Tím A Tím B Skóre A Skóre B
24/03/2019 RC Spartak Trnava RUC Piešťany 38 7
24/03/2019 RUC Piešťany 1. RC Slovan Bratislava 12 33
24/03/2019 RC Žilina Bears RUC Piešťany 21 10
24/03/2019 RC Žilina Bears 1. RC Slovan Bratislava 21 0
24/03/2019 RC Žilina Bears RC Spartak Trnava 15 28
24/03/2019 RC Spartak Trnava 1. RC Slovan Bratislava 28 7
227
ENG
The Rugby Club Spartak Trnava has organized a very friendly tournament 7s last Saturday, included children.
After a long raining Spring, finally we had our first tournament for children in Slovakia.
I am very pleased to got engaged in competition Marek, Simon, and Christopher, very dedicated children since the very beginning of the year in January, when temperatures were pretty low, or even frozen. I wish in the future more events for children in Slovakia, if the SRU gives us often spaces for domestic development beside the European fixtures for the national team.
Regarding the rugby 7s for adults, Trnava and Zilina went with a full team. Piestany and RKB went with reduced teams, after so many matches done the last couple of weeks, with a lost of injuries or simply players wanted to get a week-end off. At the end, we have merged all mercenaries into one team Piestany to set the tournament with Trnava, Zilina, Piestany.
Slovan has cancelled his participation at the last minute, being involved in Vienna against the Celtic, and Kosice didn’t come, possibly du to the distance. Still an issue for the Eastern rugby to development since Bardejob has dropped three years ago.
It was a real opportunities to deal with beginners, during the adults competition, and a great mention to Samo who has joined his first tournament and scored a score. Mixed feelings from his side, as a rookie he has committed few silly mistakes, but learning by doing. Robin was totally kapput after a lot of crazy runs, and rugby 7s punish over energy spent.
At the end, starting the event with random fixtures due to the cancellation of many players around, it as on my side, the most amazing event for Spring 2019 in term of development, which does matter for each rugby club.
My last concern and criticism to make the rugby in Slovakia moving forward ; I am wondering the purpose and the goal setting up, at the same day, and National team 7s event and having our friendly domesti championship 7s in Slovakia. All clubs need every single player, and being part of this sport family, it’s also enjoying together one event at the same place, and share ideas eventually.
Charlie