Giacomo Landro - best player of the Rugby Klub Bratislava

Giacomo Landro – najlepší hráč RKB

RKB nastúpil v sobotu 13. októbra 2018 vo Viedni proti B-tímu miestneho RC Donau.

Náš tím sa výrazne zlepšil a vďaka lepšej súdržnosti bol pre RC Donau omnoho náročnejším súperom. Úspešný letný nábor nám umožnil hrať túto sezónu v Rakúsku na vyššej úrovni.

Mali sme úspešné lineouty, hoci nám chýbalo zopár hráčov. Náš útok bol stále len priemerný, na niektorých pozíciách museli zaskakovať rojníci. Mali sme však silnú obranu a dokázali sme udržať loptu po niekoľko fáz. Nanešťastie RC Donau dokázal využiť naše straty lopty a po takýchto situáciách skóroval trikrát po sólo únikoch. Podľa mňa bolo číslo 14 RC Donau najlepším hráčom zápasu a to bol jeho prvý zápas vôbec.

Náš tím sa rozrastá, ale stále pracujeme na posilnení lavičky. Hráči, ktorí dávajú do zápasu všetko, nedokážu vydržať behať celých 80 minút. Atmosféra v tíme je však stále priateľská a skvelá.

Vďaka patrí aj našim trénerom Zulfovi a Richovi, ktorí vedú tím správnym smerom.

Oceňujeme aj úroveň rozhodovania, tradične fair play hru RC Donau a skvelý tretí polčas s pivom a množstvom dobrého jedla. Hrať proti RC Donau je vždy príjemné. Najbližšie proti nim nastúpime doma, koncom novembra.

Winger of the RC Donau, possibly the best player of the match

Charlie, hráč a kapitán RKB

Zostava:

Roj: Julius (vc), Giacomo, Giuseppe, David, Miro, Jonathan, Maxime Oriol

Útok: Charlie (c), Richy, Emile, Gwennal, Slavo, Jano

Tréner: Zulf

Konečný výsledok : RC Donau 38 – 15 RK Bratislava