Date: 01/09/18

Venue: Steinergasse 12, 1230 Wien, Austria

KO: 16:00 PM

Slavo in sandwich mode
Photos by Barbara Alexandra Lichtblau-Zakrzanska

Náš príchod do Rakúska sprevádzali zlé znamenia, lialo,hromy bili svoje kakofonické zvuky a obloha posiata ostrými bleskami a to všetko spolu s prívalovým dažďom. Poskladané mužstvo v šatni a malé pochybnosti či sa vôbec bude hrať, ale nakoniec aj to je rugby, takže nakoniec sa hralo ako bolo dohodnuté podľa plánu. Mužstvo bolo zložené z kmeňových hráčov, ďalej nováčikov,pre ktorých to bol prvý zápas s výpomocou naśích maďarských bratov – poskladali sme sa, zakričali bojový pokrik čo bol aj zámer posilniť nás ako mančaft.

Zápas začal troška rozpačito z oboch strán, ale zo strany Viedenčanov bolo zrejme, že boli podporení skvelými skládkami a položeniami. RKB malo tiež niektoré fázy hry dobre zvládnuté pri spoločnej hre, fáza 1, ruck,prihrávka padla a takmer všetky pokusy hrať naširoko boli viacmenej zbytočné.Viedenské muZśtvo, ktoré trénuje dva krát v týždni, niekdey aj podporovaní miestnymi a súkromnými podporovateľmi, vypadal na veľmi zohraté mužstvo,ktoré vyťažilo z výnimočne zlej obrany. Ako trénera ma potešili pozitíva, ale aj”prekvapila” obrana a otrasné skládky niektorých hráčov. Jednoducho povedané,prešvihneš skládku,prehráš zápas a po prvých 4/5 položeniach začalo RKB trocha hrýzť a skutočne efektívne zahrali “pick and go” a počas približne 15 minút sa postupne po centimetroch posúvali k zadnej čiare protivníka,bohužiaľ, nie vždy v náš prospech.

Aj v druhom polčase boli opäť monety s dlhými pasážami, kde Giaccomo/Max/Giusseppe držali a držali a Charlia a Jonathan/Július skladali a skladali ale akosi sme nenašli cestu na vpád vzhľadom na nepoľavujúcu obranu naších rakúskych protivníkov, ktorí premenili väčšinu svojich šancí, dokonca aj z vnútra poľa a dokázali odtiaľ skórovať. Takže aké z toho plynie ponaučenie? Jednoznačne veĺký nesúlad a priepasť v schopnostiach a fyzičnosť – potrebujeme získať viacej atlétov a potrebujeme sa sústrediť oveľa viac aj na základy ako vždy. Som pyšný, že sme to ustáli s protivníkom, v ktorého radoch je niekoľko internacionálov s ohromnými skúsenosťami, ale toto všetko je pre nás doslovne na nezaplatenie skvelá skúsenosť. Ale nemali by sme preto zaspávať a treba sa naplno sútrediť k zlepšeniam a presvedčiť nováčikov, aby sa stali závilslými na droge zvanej rugby, aby sme jedného dňa zahrali tak ako to vieme a ukázali im to. Nie je hanbou prehrať zápas, hanbou je nezlepšovať sa.

Veľké bravo novým slovenským hráčom a Gwenovi na krídle, ktorý to skvelo rugbyovo zvládol a ukázal riešenia v bojoch, ktorým čelil každý, nić sa nedeje, ak sa aj niekto zraní, patrí to k hre a učeniu sa hre samotnej počas takýchto podujatí. Takže chalani: prijať-chytiť/skládka/prihrať – keď sa vám toto podarí milión krát bez premýšľania alebo chyby, potom sa z vás stáva rugbista so všetkým ! Zulf , tréner RKB

Big Max trying to steal the ball during the linout against Celtic Vienna
Big Max trying to steal the ball during the linout against Celtic Vienna Photos by Barbara Alexandra Lichtblau-Zakrzanska

Photos by Barbara Alexandra Lichtblau-Zakrzanska