Rugby Klub Bratislava
Slavo in full action

Rugby Klub Bratislava sa v odvetnom derby v Čunove stretol s RC Slovan.

Doma sme pre zlú organizáciu hry a skúsenejších rojníkov súpera vysoko prehrali. Tentoraz bol Slovan férový a postavil ozajstný B tím, keďže áčko hralo ďalší deň proti chorvátskemu Záhrebu.

Zápas

Oba tímy nastúpili na prvý polčas plné ambícií. Pre Slovan by víťazstvo znamenalo, že si titul zabezpečí už po tomto zápase. RKB však bolo proti a postaralo sa o trochu napätia v slovenskej lige, ktorá je kvalitnejšia než si mysleli mnohí cudzinci, ktorí si už zopárkrát vylámali zuby na dobrých slovenských hráčoch, často lepšie technicky vybavenými.

Na zápas oba tímy nastúpili s menším počtom hráčov. Neboli sme však párkrát schopní skórovať ani potom, ako sme prekonali obranu, keďže nám lopta za líniou pokladiska vypadávala. Slovan vďaka silnej obrane držal líniu a tak sa nám nepodarilo položiť toľkokrát, ako by sme chceli. Vďaka niekoľkým chybám pri skladaní však RKB niekoľkokrát skóroval a skóre potvrdzovali z konverzných kopov naši kopáči Arthur a Jano. Polčasový výsledok 14:19 podľa mňa nezodpovedal dianiu na ihrisku a keďže sme nedokázali dostatočne veľa skórovať, prinášal predzvesť rizika v druhom polčase.

V druhom polčase sa RKB podarilo stabilizovať hru a diktovať tempo. Konečne sa zlepšila hra rukami a prehľad. Mlyny boli nesúťažné, aby sa predišlo zraneniam. Musím však podotknúť, že súperova mlynová spojka bola podľa mňa neustále v ofsajde, čo zostalo nepotrestané a malo to vplyv na náš útok najmä v prvom polčase, keď sme mali málo lôpt. V druhom polčase sme získali viac lôpt a príležitostí, takže od 60 minúty sme si vybudovali dostatočný náskok.

Rugby spirit

Keďže tieto derby zápasy sa konali prvý raz v slovenskej histórii a sám som bývalý hráč Slovana, bol som zvedavý na úroveň a kvalitu hry. Bol som pozitívne prekvapený z oboch strán a z gentlemanskej hry, ktorú predvádzali počas oboch zápasov. V RKB isto nemáme veľké ego, hráme pre zábavu, aby sme stretli ľudí, s ktorými zdieľame rovnakú vášeň a aby sme mali výhovorku na cestovanie. V zápasoch občas iskrilo, no to musí mať každý rugby zápas, v ktorom sa bojuje o víťazstvo.

RC Slovan vedie ligu o osem bodov pred Žilinou a RKB. O titul príde len v prípade, že prehrá s Piešťanmi a buď Žilina alebo RKB vyhrajú oba zostávajúce zápasy s bonusovými bodmi. Teší nás však, že sme im oslavy trochu oddialili.

Blahoželanie

Podstatou RKB je tímová práca a duch rugbyovej rodiny. Možno zabudnem na niektoré veľké mená, ale chcel by som oceniť zvlášť úsilie niektorých aktívnych členov.

V prvom rade Zulfslav a Richie vedú tím mužov rok a zlepšenie, ktoré badať na ihrisku, je ich zásluha, keďže ja sa venujem najmä rugby škole. Priniesli do tímu stabilitu, víziu a nastavili správny smer. V porovnaní s Francúzskom sú títo chlapíci skvelí, ešte nikdy som nestretol takých talentovaných trénerov, ktorí sú zároveň dobrými ľuďmi na trávniku i mimo neho a vďaka ktorým je rugbyový život skvelý.

Veľké vďaka aj nášmu prezidentovi, ktorý má na starosti nekonečný príbeh papierovačiek, registrácií a prania dresov a umývania riadov doma s Jankou. Vďaka aj našej prvej dáme Olympii, ktorá perie tréningové dresy, je veľmi aktívna pri nábore nových členov a pri povzbudzovaní tímu. Vďaka aj každému, kto pomáha RKB rásť, naberať nových členov v situácii, keď ľudia väčšinou hovoria “áno, áno” a nakoniec sa neukážu, lebo sú vraj zaneprázdnení.

V máji RKB privíta dva anglické tímy, 12. a 19. mája. Situácia je odlišná ako v prípade študentského tímu Bristol Rugby, ktorý odriekol na poslednú chvíľu a nepomohol ani s nákladmi na prípravu. Tentoraz si oba tímy rezervovali letenky i hotel pre celý tím, takže by len ťažko rušili na poslednú chvíľu. Tešíme sa, že si zahráme na takej úrovni.

Nábor

RKB privíta každého, kto si chce vyskúšať rugby. Kontaktujte nás pre viac informácií.

rugbyklubbratislava@gmail.com

 

The RKB squad [Zulf Armysky]
1/ Oriol 2/ Slavo 3/ Big Maxime
4/ Julius 5/ Pau;
8/ Jonathan

9/ Tom (captain) 10/ Charlie
12/ Jano (TT) 13 Miso (TT)
11/ Arthur 14/ Martin

Bench: Palo, little Maxime (TT), Evgenii, Richie, Giuseppe
Trainer: Zulfslav, and Richie

Teams Played Won Draw Lost Scored Received Points
Slovan 5 3 0 2 176 117 18
Zilina 4 2 0 2 122 99 10
RK Bratislava 4 2 0 2 107 127 10
Piestany 3 1 0 2 65 127 6

Resume:

  1. RC Slovan B – RK Bratislava 24:40 (14:19)

Body Slovan: Sovadina 10, Chvála 5, Norcross 5, Sekuloski 4

Body RKB: Szekely 14, Clarke 10, Lienard 6, Ťažký 5, Washington 5

Highlights

Full match

 


Rugby Klub Bratislava
Beer contest RKB