SK SBR

Výsledok bol krutejší, ako naznačovala hra. Slovenská reprezentácia podľahla Srbsku po dobrom výkone v prvom polčase najmä pre príliš veľa základných chýb.

Slovenskí junáci začali spôsobom, ktorý tak dobre poznáme v RKB – tým, že inkasovali veľmi ľahkú päťku hneď po otvorení hry. Slováci potom tvrdo pracovali, čo sa prejavilo na lepšom držaní lopty, fázu za fázou tlačili súpera do jeho 22ky, potom však často stratili loptu a z protiútoku inkasovali. Polčasové skóre 12-24 však bolo celkom nádejné. Zápas bol stále otvorený a súper nebol taký dobrý, ako naznačoval výsledok.

Motivovaný slovenský tím však do druhého polčasu vstúpil rovnakým spôsobom. Jednoduché straty lopty Srbom stačili na to, aby náš inak celkom dobre hrajúci tím ľahko trestali. Slovákom úplne ušiel začiatok druhého polčasu a kvalitný tlak v posledných minútach bol len slabou útechou v zápase, ktorý sa dal vyhrať.

Hlavnou silnou stránkou nášho tímu bol roj. Slabinou bola najmä obrana na krídlach. Okrem toho sa naši hráči dopustili príliš veľa knock-onov aj v situáciách, keď neboli pod tlakom a prehrali sme aj príliš veľa vlastných vhadzovaní.

Je to škoda, pretože ak by sa podarilo odstrániť tieto chyby, ktoré možno prijať na klubovej úrovni, no v reprezentácii by ich človek nečakal, slovenský tím by mohol byť omnoho viac konkurencieschopný.