Irská rozhodčí Joy Neville se příští měsíc stane první ženou na postu hlavního sudího, která bude rozhodovat zápas evropské profesionální klubové soutěže.

Její první utkání na pozici hlavního rozhodčího bude zápas čtvrtého kola Challenge Cupu, mezi francouzským Bordeaux-Bègles a ruským klubem Enisei-STM.

Bývalá hráčka reprezentace Irska vyhrála celkem 70 mezinárodních utkání s týmem Irska včetně Six Nations v roce 2013, ze zapíše do záznamů jako hlavní rozhodčí utkání skupiny 1 na stadioně Stade Chaban-Delmas v pátek 15. prosince.

Joy Neville je jedna ze čtyřiceti rozhodčích nominovanými na třetí a čtvrté kolo letošního Champions Cupu a Challenge Cupu.  Tato informace byla zveřejněna dnes výběrovou komisí vedenou Joelem Jutgem.

Neville už byla nominována jako asistent hlavního sudího v soutěžích Champions Cup, Challenge Cup, Continental Shield a PRO14, a také rozhodovala utkání na Světovém Poháru žen – finále mezí Novým Zélandem a Anglií v srpnu tohoto roku.

Před svým debutem v Challenge Cupu bude v pátek rozhodovat zápas Barbarians vs Tonga jako asistent hlavního sudího a také mezinárodní zápasy Španělsko vs Kanada  a  Francie vs Japonsko na konci tohoto měsíce.

Rozhodčí, co brzy přepíše historii v soudcování ragby