The Slovak national team U18 went to Hungary for the Junior Olympic tournament with dozen of European countries represented.

Rugby ragby Bratislava Slovakia American football

The first preparation was held in Piestany, where the trainers made as well the final selection for the tournament.

Slovakia has played against Sweden loosing 0:33 and against Urkaine, facing a defeat once again 0:52, with very experienced teams which have reached the final at the end. The last match of the group was competing against Bulgaria, and in the last seconds, Bulgaria took advantage over Slovakia by a short win 10:15.

For the group B, Slovakia has met again Bulgaria for placement match and succeed to counter a good opponent with a final score 17:7 in favor of Slovakia but this positive result left unchanged the classment. During the “challenge trophy” Moldova defeated Slovakia 0:31.

The Slovak coach mentioned in memory of our previous SRU trainer “We are trying to build on the work of the founder of this category, our friend Vladimir Kubala, and there is a lot of work ahead. We have the advantage of a very young team with the future and potential. We’ll have to work hard on him.”

The Slovak Rugby Union as well got support once again from a very committed sponsor “Respect”.

Slovak Rugby Union

Rugby ragby Bratislava Slovakia American football

“Počas víkendu sa v maďarskom Ostrihome konali Majstrovstvá Európy juniorov do 18 rokov v olympijskej verzii – rugby 7´s. V našej výkonnostnej kategórii Trophy sa predstavili tucet európskych krajín, ktoré predvádzali kvalitné a technické „sedmičkové“ rugby.

Slovenská mládežnícka reprezentácia začala prípravu krátkym predturnajovým sústredením v Piešťanoch, kde tréneri uzavreli konečnú nomináciu na víkendový šampionát.

V základnej skupine sa naši mladíci stretli s oboma neskoršími finalistami, Švédskom (0:33) a Ukrajinou (0:52), ktorí ich mierne vyškolili, a potvrdili tak role favoritov. Druhý menovaný tím nášho východného suseda bol nakoniec korunovaný za celkového víťaza kategórie Trophy. Posledný zápas skupinovej fázy proti Bulharku bol do posledných sekúnd napínavý a hra sa prelínala zo strany na stranu. Po položení v nadstavenom čase sa nakoniec z víťazstva radovali rovesníci z Bulharska (10:15).

Nasledujúci deň sme, ako posledný celok skupiny B, postúpili do bojov o konečné 9. – 12. miesto, kde sme opäť vyzvali bulharskú reprezentáciu. Tento zápas nám vyšiel o poznanie lepšie, mali sme viac z hry a viac-menej sme kontrolovali priebeh zápasu. V závere sa síce nakopilo viacero individuálnych chýb, ale výsledok 17:7 už ostal nezmenený v prospech našich mladíkov. Následne sme odohrali zápas o tzv. Challenge trophy, v ktorom sme neuspeli proti výberu Moldavska (0:31), a tak sme sa umiestnili na konečnom 10. mieste. Je nutné však podotknúť, že sme mali najmladší tím turnaja a výsledok berieme ako krok vpred a veľký prísľub do budúcnosti slovenského rugby 7´s.

Zhodnotenie turnaja trénerom Pavlom Lištvánom: „Odehráli jsme turnaj úměrně zkušenostem. Náš mladý tým byl věkovým průměrem takřka na samém konci všech zúčastněných mužstev. Nicméně v konečném umístění jsme zase udělali jeden krok kupředu, kdy konečné 10. místo je sice posun oproti loňsku, ale předváděná hra je místy hodně naivní. Snažíme se navázat na práci zakladatele této kategorie, zesnulého Vladimíra Kubaly a je před námi všemi hodně práce. Oproti ostatním máme výhodu velmi mladého mužstva, které má budoucnost a potenciál. Na něm budeme muset tvrdě zapracovat.“”

Slovak Rugby Union

Rugby ragby Bratislava Slovakia American football

Rugby ragby Bratislava Slovakia American football

Rugby Slovakia