Našim cieľom v RKB je spájať ľudí a rugby môže byť skvelou zámienkou na stretnutie.

Schádzame sa na tréningoch a zápasoch, to však nie je všetko. Občas si spoločne zájdeme do krčmy pozrieť live zápasy 6 Nations, Svetového pohára, Four Nations alebo iné zaujímavé stretnutie, vysielané v televízii.

Okrem toho organizujeme priateľské podujatia ako zápasy v touch rugby pre každého alebo rugbyovú akadémiu, kde sa môžu začiatočníci naučiť základy a pokročilí zdokonaliť.

Občas sa po zápase chodíme spolu najesť (napríklad do pizzérie neďaleko nášho ihriska) alebo jednoducho len na drink vo vlaku na ceste z výjazdov (väčšinou využívame verejné dopravné prostriedky, aby sme nediskriminovali tých, čo nemajú auto).

A prečo vlastne tieto spoločenské stretnutia?

Pretože veríme, že rugby je viac ako len šport. Je to spôsob života a príležitosť získať nových priateľov. V klube máme veľa miestnych, ale i hráčov rôznych národností, ľudí, ktorí vo svojom profesnom živote pôsobia v rôznych sférach. No bez ohľadu na majetok či postavenie, na ihrisku i mimo neho sme si rovní. Máme spoločnú vášeň pre rugby a užívame si len tak sa stretávať, aby sme mali na čo spomínať.

Ak si vo forme, aby si trénoval a hral alebo i ak nie si, stále sa k nám môžeš pridať aspoň na týchto podujatiach a spoznať náš tím.


In Rugby Klub Bratislava, we try to connect people and rugby might be an excuse to meet each other.

There are our trainings, matches, but not only. We propose also to watch together live matches in pub, as the 6 Nations, the World Cup, Four Nations, and any interesting match broadcast on TV.

Also, we organize friendly events as the Touch Rugby for everyone, the Rugby Academy to teach rugby from a real beginner to a more experienced player for improving their knowledges.

Time to time, we share a meal together after a rugby match (for example a pizza to a restaurant next to our pitch for our home matches), or simply having a drink in the train on the way back (because we use mainly the public transport for not making discrimination with those who don’t have a car).

Why those social event ?

Because we believe rugby is more than a sport, but really a way of life, and an opportunity to make friends. In the club, there are local people and plenty of others nationalities, different persons with different professional situation. But no matter what people have, or how wealthy they are, on the pitch and outside the pitch we are all the same sharing the common passion for rugby and simply happy to hang out for having memories and funny stories to share.

You are in good shape to train and play, or simply not able to do it ; you could still join us during those social events, and meet the crew.